Zagraniczni wolontariusze w Lublinie

PHOTO2Program Global Host jest to jedna z inicjatyw organizacji studenckiej AIESEC. W ramach projektu można przyjąć i gościć w domu wolontariusza z zagranicy.

Program skupia osoby, które zaoferują nocleg, podzielą się polską kulturą, tradycją czy pokażą miasto. – Co do warunków mieszkaniowych, wystarczy mieć tylko wolne łóżko i by praktykant miał dostęp do internetu. Nasi goście przyjeżdżają tutaj na wolontariat, więc nie oczekują luksusów. Wszyscy praktykanci komunikują się w języku angielskim, ale wystarczy podstawowa znajomość tego języka, bo dzięki obcowaniu z praktykantem angielski ulega znacznej poprawie – wyjaśnia Paulina Gołębiowska,Global Host Manager.

Zgłoszenia jako host przyjmowane są cały rok na adres: globalhost.lublin@gmail.com. Praktykantów można przyjmować na okres od 1 do 6 tygodni. Aktualnie organizatorzy kładą duży nacisk na bieżące zgłoszenia, gdyż potrzebnych jest wielu hostów na termin 6 lutego – 23 marca 2014. Wówczas do Lublina przyjedzie prawie 30 praktykantów.

– Wielu osobom towarzyszą pewne obawy przed przyjęciem praktykanta. Do tej pory od wakacji (wtedy wprowadziliśmy projekt do Lublina) zgłosiło się około 30 zainteresowanych osób. Często szkoły spoza Lublina zapewniają hosta. Także jeśli projekt dotyczy małych miejscowości, nawet na drugim końcu Lubelszczyzny, można zgłosić się na hosta – mówi Paulina Gołębiowska.

Dla osób przyjmujących wolontariuszy jest to szansa poznania innej kultury i nawiązania międzynarodowych przyjaźni. – Bardzo mile wspominam tydzień, gdy Aun z Tajlandii była w naszym domu. Interesowało ją i zadziwiało wszystko, począwszy od funkcji kaloryferów (w Tajlandii upalne temperatury są przez cały rok), poprzez edukację i system szkolnictwa w Polsce, kończąc zaś na wierze katolickiej i związanymi z nią obrzędami – wspomina Izabela Flis.

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie internetowej: http://aiesec.pl/lublin.

The following two tabs change content below.
Magdalena Gładysz

Magdalena Gładysz

Kierownik działu: Reklama, PR i kontakt z mediami
Pasjonatka książek reportażowych i historycznych. Fotograf - amator. Jedna z największych fanek "Czasu honoru". Zaczytana w blogach, które są dla niej źródłem inspiracji do własnej twórczości, zarówno dziennikarskiej jak i artystycznej. Kobieta gotowa stawić czoła nowym wyzwaniom, jak na przykład kierowanie działem "Promocji i PR".
Magdalena Gładysz

Ostatnie wpisy Magdalena Gładysz (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz