You Make Stray Kids STAY- ‚UNVEIL TOUR’ w Berlinie

Koreański zespół spod skrzydeł jednej z trzech największych wytwórni muzycznych – JYP Entertainment – w styczniu 2019 roku rozpoczął pierwszą, światową trasę koncertową „UNVEIL TOUR- I am…„. Było to spore zaskoczenie wśród fanów muzyki koreańskiej, zważywszy na fakt, że Stray Kids zadebiutowali w marcu 2018 roku, więc śmiało można powiedzieć, że są jeszcze „świeżynkami” na rynku muzycznym. Mimo to chłopcy radzą sobie bardzo dobrze, o czym świadczą zdobyte w zeszłym roku tytuły „Rookie of the year”, „The artist of the year”, „Best new artist”, „Global Rookie Top 5” czy „Most Anticipated Male Rookie Idol”.

W 2019 roku chłopcy zaskoczyli fanów nieoczekiwaną światową trasą koncertową, rozpoczynającą się 19 stycznia w Bangkoku. Idąc zgodnie z myślą przewodnią zespołu „Stray Kids everywhere all around the world”, sukcesywnie odwiedzają każdy możliwy zakątek świata, z zamiarem spotkania swoich fanów. Daty poszczególnych koncertów nie zostały wyjawione jednak od razu. Wytwórnia oraz staff opiekujący się zespołem, na bieżąco informowali fanów o kolejnych koncertach. 5 czerwca 2019 na Twitterze Stray Kids pojawił się plakat promujący trasę Unveil Tour w Europie. Koncerty miały pojawić się kolejno w Londynie, Paryżu, Berlinie oraz Moskwie. Uczestnictwo w jednym z koncertów Stray Kids było dla mnie niezwykłą przyjemnością oraz przywilejem, z racji tego iż bilety wyprzedały się w błyskawicznym tempie od momentu wypuszczenia ich do przedsprzedaży. Zakup biletu był zatem zwycięstwem samym w sobie.

UNVEIL TOUR- I am…” w Berlinie, przypadło na 2 sierpnia. Show miało rozpocząć się o godzinie 19:00, jednak co poniektórzy fani czekali na swoich idoli od wtorkowego wieczoru [tj.30.07]. W dniu koncertu pod halą Verti Music Hall na Mercedes Platz, zgromadziły się setki fanów, którzy w napięciu czekali od wczesnych godzin porannych, by zobaczyć swój ulubiony zespół. Nie straszny był deszcz oraz burza, które zaczęły towarzyszyć nam w godzinach popołudniowych. Ściskając w rękach bilety, banery, lightsticki, karty oraz albumy, czekaliśmy na rozpoczęcie kolejkowania i wpuszczania do środka hali. W międzyczasie fandom zespołu jednoczył się organizując różnego rodzaju zabawy, rozmowy tematyczne czy random play dance, podczas którego każdy mógł wykazać się znajomością choreografii k-popowych. Organizatorzy wydarzenia – My Music Taste – rozpoczęli wpuszczanie do hali o godzinie 17:30. Całość przeszła dość sprawnie dzięki czemu koncert rozpoczął się niemalże o czasie. Jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia, na sali mieszczącej łącznie około 6600 ludzi, słychać było fanów śpiewających piosenkę, pt.”Boxer” oraz wykrzykujących głośne „Stray Kids!„, zachęcające zespół do rozpoczęcia występu.

Koncert rozpoczął się piosenką, pt.”Hellevator„, będącą pierwszą piosenką zespołu, z którą wiąże się także pierwsze MV chłopaków. Całe wydarzenie było bardzo dokładnie przemyślane i zaplanowane od A do Z. Chłopcy kierowali się poszczególnymi erami w swojej działalności, starając się przedstawić coś z każdego, wydanego dotychczas albumu. Tym samym rozpoczęli koncert wydanym na początku 2018 roku Mixtape, przechodząc przez erę I am NOT, I am WHO, I am YOU, Cle1: Miroh, Cle2: Yellow Wood. Koncert zakończył się jednak piosenką z Mixtape, pt.”Yayaya„, którą zespół kończy każdy prezentowany występ. Całemu wydarzeniu towarzyszył bardzo bliski i ciepły kontakt między zespołem a fanami. Stray Kids bardzo starali się, by wypaść dobrze przed STAY (nazwa fandomu zespołu). Przygotowali także niespodziankę dla swoich fanów, z racji przypadającej na 1 sierpnia, pierwszej rocznicy nadania imienia fandomowi. W każdym przemówieniu dziękowali fanom za wsparcie i okazaną miłość, co było niezwykle wzruszające. STAY nie pozostali jednak dłużni wobec chłopaków. Podczas przemowy lidera grupy, cała hala zaczęła wykrzykiwać słowa „We love you!„, machając przy tym lightstickami z logo zespołu. STAY zorganizowali także akcję fanowską, polegającą na zamieszczeniu kolorowych karteczek na latarkach telefonów, podczas wykonywanej przez Stray Kids piosenki „My Side„, na temat której pojawił się post na oficjalnym Instagramie zespołu.

 

Aktualizacja Instagrama @/realstraykids [03.08.2019]

„Po tym jak przyjechaliśmy w to miejsce rok temu, chcieliśmy tu wrócić.

To naprawdę fajne, móc zobaczyć Was znowu na Unveil Tour.✌️ 

Kolorowe światełka, które zrobili dla nas STAY w połowie show były takie piękne.

Myślimy, że zostaną w naszych wspomnieniach na zawsze!  

Zostańcie dopóki znów się nie spotkamy!

Będziemy ciężko pracować.👍#StrayKids #UNVEILTOUR_Berlin

PL tłumaczenie: Stray Kids Poland 

The following two tabs change content below.
Kalina Wojtaszek

Kalina Wojtaszek

Jestem studentką dziennikarstwa, realizującą się w tym w 100%. Moim uzależnieniem jest Azja, zwłaszcza Japonia, Korea Południowa oraz Korea Północna. Słucham k-popu, promuję weganizm, dużo piszę i ciągle marzę.:)

Napisz komentarz