XI Studenckie Targi Pracy i Praktyk

Pracuj.pl 845 px kolorWykształcenie to niezbędne minimum oczekiwane przez pracodawców. Żeby być konkurencyjnym na rynku pracy, należy równocześnie zdobywać praktyczne kompetencje oraz doświadczenie zawodowe. Studia to świetny czas na uzupełnienie swojego CV praktykami czy stażami. Taką szansę dają pracodawcy, z którymi lubelscy żacy spotkają się podczas Studenckich Targów Pracy i Praktyk, które po raz jedenasty odbędą się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II – 27 października br. (wtorek) w Collegium Jana Pawła II przy Al. Racławickich 14.

Udział w Targach zapowiedziało ponad 50 pracodawców – swoją ofertę przedstawią pracodawcy reprezentujący różne branże: finanse, bankowość, doradztwo personalne, IT, służby mundurowe, fundusze strukturalne i inne. Młodzi ludzie będą mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z pracodawcami, którzy chętnie przybliżą charakter pracy na konkretnych stanowiskach. Organizatorzy zachęcają do udziału także osoby rozpoczynające studia, które temat pracy i praktyk odkładają na później. Warto już teraz zorientować się, jakich kompetencji i kwalifikacji pracodawcy wymagają od kandydatów w procesie selekcji. Informacja ta jest cenna, ponieważ wskazuje umiejętności, które należy szlifować jeszcze podczas studiów. Kilka z nich będzie można doskonalić podczas bezpłatnych warsztatów przygotowanych właśnie na Targi.IMG_2194

Zachęcamy także do udziału w debacie ekspertów rynku pracy – „Maraton do pracy”. Przedstawiciele największych pracodawców w Polsce podpowiedzą w co inwestować swój czas, żeby osiągnąć sukces zawodowy. W strefie konsultacji zainteresowani będą mogli zweryfikować swoje CV oraz wziąć udział w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej.

Zapraszamy do odwiedzania strony www.kul.pl/targi

The following two tabs change content below.

Napisz komentarz