Wschód Słowiańskich Mitów w Lublinie

Dopiero drugi tydzień studiów, a ty już masz dość? Chciałbyś zrobić coś konstruktywnego, ale tak bardzo ci się nie chce, a wszystko co robisz wydaje się takie monotonne? Zastanawiasz się czy zapisać się na jakąś grupę – może siatkówkę, ale przecież tak bardzo kochasz koszykówkę. Może chciałbyś wyskoczyć gdzieś na jeden dzień, nawet niecały, by poznać coś nowego? Mamy na to sposób.
W dniach 12-14 października trwać będzie w Lublinie Festiwal Fantastyki Falkon organizowany przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”. To jednak nie powód do załamania, jeśli nie wiedziałeś o festiwalu, jeszcze trochę atrakcji zostało na dzisiaj bądź właśnie na niedzielę, która będzie idealnym podsumowaniem całego tygodnia.
Impreza organizowana jest po raz XIX, a w programie tegorocznej edycji znajdziemy ponad 500 wydarzeń. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Tematem tegorocznej edycji jest „Wschód Słowiańskich Mitów”: – Słowiańskość w popkulturze przechodzi pewnego rodzaju renesans. Tegoroczna edycja festiwalu to lekko ponad 500 wydarzeń. Tradycją są już m.in.: sesje gier RPG czy gier planszowych. Falkon to także spotkania z twórcami związanymi z fantastyką. W tym roku zobaczymy Agnieszkę Hałas czy Roberta Wegnera. Na festiwalu będziecie mogli również spotkać gości z zagranicy, słynnego Ian R. MacLeod, jednego z najciekawszych współczesnych twórców literatury fantastycznej z Wielkiej Brytanii. Falkon to także prelekcje i panele dyskusyjne. Planowane są warsztaty charakteryzacji, dubbingu czy pisma koreańskiego. W trakcie imprezy odbywać się będą występy grup tanecznych, teatralnych i muzycznych, a także pokazy pirotechniczne. Lubiłeś bawić się w dzieciństwie ogniem? Masz już odpowiedź, gdzie możesz spróbować swoich sił i przypatrzeć się jak robią to profesjonaliści.
Festiwal odbywa się na Targach Lublin. Nakładaj wygodne ubrania, zabieraj przyjaciół i spędźcie razem te ostatnie wolne chwile przed kolejnym tygodniem zmagań na uczelni. Spiesz się – festiwal trwa tylko do końca niedzieli.
http://falkon.co/program/

The following two tabs change content below.
Dominika Dybała

Dominika Dybała

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji społecznej. Zakochana we wszystkim co związane z aparatem, dobrą muzyką oraz Warszawą. Uwielbiająca podróże, młoda, zakręcona, pełna pozytywnej energii dziewczyna prowadząca fotograficznego bloga.
Dominika Dybała

Ostatnie wpisy Dominika Dybała (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz