„Wschód Europy, czyli iluzja pokoju”

11041191_872923839429783_7211062649271203344_nDamian Duda, na co dzień Dowódca Legii Akademickiej KUL, pracownik Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych, instruktor pierwszej pomocy, strzelectwa oraz alpinistyki, absolwent KUL. Wielokrotnie w charakterze instruktora medycyny pola walki uczestniczył w konflikcie na Ukrainie. Wkrótce ponownie pojawi się w miejscu, gdzie wojna pożera niejedno życie, po to by uczyć jak wyrywać ludzi z objęć śmierci.

Podjąć decyzję o wyjeździe w miejsce ogarnięte wojną nie jest łatwo. Dla wielu z nas jest ona terminem dość odległym Żeby zdecydować się na taki ruch potrzeba naprawdę ogromnej odwagi i pewności. Trzeba mieć naprawdę mocną psychikę i wielkie serce, by pomimo strachu iść i ratować ludzkie życie.  Jedną z takich wyjątkowych osób jest Damian Duda, który swoje wyjazdy argumentuje tak:
Można biernie obserwować świat z szklanego ekranu i karmić się tym, co subiektywnie zostało podane nam na tacy przez media. Jeśli jednak ktoś chce pełnego obrazu sytuacji musi zobaczyć to na własne oczy. Często media podają informację o barwie czarnej albo białej, bo tak łatwiej i poprawniej. Tymczasem świat jest pełny odcieni szarości. Niezależnie od zagrożenia jakie niesie z sobą wojna, chcąc ją zrozumieć i się jej nauczyć, trzeba wejść w jej świat, czasami płacąc największą cenę-własne życie.

Już wkrótce Damian wyrusza na kolejną misję, o której nam po powrocie opowie, a poniżej zapraszamy do obejrzenia galerii z jego ostatniego wyjazdu na Ukrainę.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

The following two tabs change content below.