A czy Ty wpadniesz w sieć?

56527-pozegnaj-sie-lisa-gardner-1Boisz się pająków? Niepotrzebnie, większość z nich woli schować się pod ogromną stertą drewna niż spotkać się z człowiekiem…

Lisy Gardner to czołowa amerykańska pisarka, której powieści od wielu lat nie schodzą z list bestsellerów.   Jedną z nich jest „Pożegnaj się”. Natchnieniem do napisania tej książki była nowa pasja jej córeczki. Rozpoczęło się od zabawek w kształcie pająków, a skończyło na terrarium w salonie, z ptasznikiem wielkości psa. Autorka nie potrzebowała wiele czasu, aby stworzyć kolejny, mrożący krew w żyłach bestseller.

„Pożegnaj się” to łącząca wiele wątków, trzymająca w napięciu powieść. Zafascynowana swą pracą agentka FBI, Kimberly Quincy, spodziewa się  pierwszego dziecka. Młoda mama nie ma jednak zamiaru wyczekiwać niemowlęcia w domowym zaciszu, zwłaszcza, że na jej drodze staje zdesperowana, młoda prostytutka. Dziewczyna zgłasza zaginięcie swojej koleżanki. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie niepokojące zachowanie nastolatki. Wciągając w swą sieć kłamstw dwójkę detektywów (agatkę FBI oraz młodego komisarza Sala) naraża ich na śmiertelne niebezpieczeństwo. Młodych agentów nic nie jest w stanie zatrzymać, nawet brak jakichkolwiek dowodów, czy pomocy ze strony miejscowej policji. Wchodzą w niebezpieczną grę z sadystycznym mordercą, zafascynowanym pająkami. Wraz z rozwojem akcji, pojawiają się kolejne zatrważające fakty. „…bo przyjdzie Pan Hamburger i cię zabierze. Zakrada się w środku nocy do pokojów niegrzecznych chłopców, porywa ich z łóżek i zabiera do swojej fabryki, gdzie wrzuca ich do wielkiej maszyny do mięsa, a potem sprzedaje na kotlety…”. Prawda jest o wiele brutalniejsza. Kilkuletnim chłopcom, przeżywającym fizyczne katusze, nikt nie jest już w stanie pomóc. Na początku z tym walczą, ale po takich przeżyciach tracą samych siebie. Wyzuci z jakichkolwiek uczuć, stają się takimi samymi potworami, jak Pan Hamburger.

Prostytutka z wieloma twarzami, agent z tragiczną przeszłością, pedofil więżący małych chłopców, a może oni sami… Kto jest prawdziwym zabójcą? Rozwikłanie zagadki nie jest takie proste, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Powieść ta jest przeznaczona dla czytelników o mocnych nerwach. Łączy wiele wątków, które w najmniej oczekiwanym momencie tworzą całość. Postaci, które zmieniają swe oblicze w ciągu jednej chwili. Zagadka niepozwalająca zmrużyć oka. Fakty, trzymające czytelnika w napięciu oraz tajemnicze sytuacje, zachęcające do dalszego czytania. To właśnie sprawia, iż thriller „Pożegnaj się” jest godny polecenia.

The following two tabs change content below.
Kinga Rozwód

Kinga Rozwód

Mówi się, że nie ocenia się książki po okładce, a jednak to przez pierwsze 20 sekund możemy zrobić na kimś wrażenie. Nadal sądzisz, że wygląd nie ma znaczenia? Kiedy już przyciągniesz kogoś swą zadbaną urodą, zatrzymaj osobowością i wiedzą. Mogą w tym pomóc przeczytane książki, obejrzane filmy i wiedza ludzi, których spotykamy na swej drodze. O ile potrafimy ich słuchać. Zwiększ swą dawkę uśmiechu każdego dnia i zarażaj nim innych. Ciesz się każdym dniem, jakby był ostatni, ale nie zapominaj, że życie jest kruche. Krocz przez życie z wielkim uśmiechem na twarzy. To cała ja.
Kinga Rozwód

Ostatnie wpisy Kinga Rozwód (zobacz wszystkie)