Wojciech Jagielski AuTORytetem studentów dziennikarstwa

250222_10152307154571910_6610324528539349640_nFinał 8 Plebiscytu Mediatory już niedługo, a dziś poznaliśmy pierwszego zwycięzcę. W najbardziej prestiżowej kategorii AuTORytet wybrany został Wojciech Jagielski. Studenci dziennikarstwa z całej Polski to właśnie jego nazwisko najczęściej wybierali podczas głosowania. 

Wojciech Jagielski jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest jednym z najlepszych polskich korespondentów. Widział wiele konfliktów zbrojnych, m.in. w Afganistanie. Przez wiele lat był powiązany zawodowo z Gazetą Wyborczą, w której pełnił rolę reportera. Poza zawodem dziennikarza jest również pisarzem. Wydał do tej pory pięć książek dotyczących Afganistanu, Czeczenii, Kaukazu, Ugandy oraz RPA.

fo_jagielski_wojciech_portret_el
www.culture.pl

To nie pierwsze wyróżnienie w Plebiscycie dla Wojciecha Jagielskiego. W 2008 roku otrzymał tytuł TORpedy, a cztery lata później ObserwaTORa. Jest również laureatem takich wyróżnień, jak: Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Nagroda Fundacji Pruszyńskich, czy Nagroda im. Dariusza Fikusa.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy, a naszych czytelników zapraszamy już 29 listopada na galę przyznania MediaTORów.

The following two tabs change content below.