„Witkacy bez końca” Teatru Pierwszego Kontaktu w Lublinie

witkacy bez konca 116 lutego 2016 o godzinie 18, w Domu Kultury LSM odbędzie się spektakl „Witkacy bez końca”. Jest to przedstawienie oparte na motywach dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza „Matka” oraz na podstawie relacji ostatniej partnerki artysty – Czesławy Korzeniowskiej. Przeżyła ona próbę samobójczą, usiłując zabić się wraz z Witkacym 17 września 1939 r. w Jeziorach.

 

Świadectwo to arcyciekawe i wiele mówiące o samym Witkacym, który w chwili ostatecznego rozrachunku odkrywa przed nami twarz bez witkiewiczowskiej maski. Twarz artysty, który staje się bohaterem własnego dramatu, niezrozumiałego przez otoczenie i osamotnionego w świecie własnych idei, tyle tylko, że to nie dramat Leona, a samego Witkiewicza.

Spektakl „Witkacy bez końca” prezentowany był między innymi podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Strachy” w Krośnie, Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Garderoba Białołęki” w Warszawie, Kontestacji Teatralnych w Lublinie. Premiera przedstawienia odbyła się w 26 maja 2011 w ACK Chatka Żaka.

witkacy bez konca 2

Spektakl przedstawiany jest w nowej, odświeżonej wersji.

Scenariusz i reżyseria:
Tomasz Załucki

Występują:
Rafał Radliński, Dorota Nowak, Paweł Szewczyk, Katarzyna Piekarczyk, Malwina Franczak, Andrzej Samborski, Mirosław Rokita, Katarzyna Chmiel, Katarzyna Rachoń, Dominika Łączkowska.

Muzyka na żywo, aranżacje:
Maciej Wieżyński

Oprawa scenograficzna:
Aleksandra Kędziora-Kęcik

WSTĘP: 10 złotych

The following two tabs change content below.