Wiosenny detoks

Nie łatwo pobudzić nasze ciało do działania, po zimowym letargu. Minimalna aktywność fizyczna, popołudniowe drzemki i siedzący tryb życia porządnie rozleniwiły organizm. Przed wkroczeniem we wiosnę warto przygotować nasze ciało do powrotu długich i słonecznych dni.

Zimowa pora roku oraz spowodowany nią spowolniony metabolizm sprzyjają odkładaniu się toksyn w organizmie. Kuracja, na czas przesileń wiosennych i jesiennych, którą tu opiszemy jest bardzo prosta. Sekretem jest sok z cytryny, których działa oczyszczająco.

Co daje sok z cytryny?

Należy pamiętać, iż nasza kuracja oczyszczająca stosowana jest jedynie, by usunąć z organizmu szkodliwe toksyny, nie jest to żaden sposób na odchudzanie.

Sok z cytryny zawierają przede wszystkim cenną witaminę C, która jest niezbędna do usuwania z organizmu wolnych rodników, które przyspieszają starzenie się oraz powodują różnego rodzaju choroby. Co więcej cytryna, dzięki swojemu składowi (np. witaminy, mikroelementy) doskonale rozpuszcza w organizmie złogi soli czy śluzu.

Związki zawarte w soku z cytryny to również idealne profilaktyka przeciwko infekcjom. Okres zmiany pór roku (wiosna i jesień) sprzyja powstawaniu infekcji , dlatego ważne jest, aby robić taką kurację przynajmniej dwa razy w roku, właśnie w czasie przesileń.

Jak zastosować cytrynową kurację?

Pierwszego dnia wypijamy sok wyciśnięty z 1 cytryny

2 dzień – 2 cytryny

3 dzień – 3 cytryny

4 dzień – 4 cytryny

5 dzień – 5 cytryn

6 dzień – 5 cytryny

7 dzień – 4 cytryny

8 dzień – 3 cytryny

9 dzień – 2 cytryny

10 dzień – 1 cytryny

Nic bardziej prostego. Jedyne, co musimy zrobić, to przekroić cytryny na pół i wycisnąć z nich sok. Nie odstawiamy go na później, trzeba wypić go od razu. To ważne, aby zachować wszystkie cenne składniki.

Dla osób mających problem, aby w bezpośredni sposób wypić sok, proponujemy rozcieńczyć go letnią wodą lub dodać miodu, jednak nie cukru. Można również wypić go przez słomkę, co ograniczy kwaśny smak.

The following two tabs change content below.
Klaudia Szczerbakowska

Klaudia Szczerbakowska

Studentka, dziennikarka, pisarka. Założycielka profilu natura_o_poranku na instagramie i bloga o tym samym tytule. Astrologia, natura i pozytywne myślenie.
Klaudia Szczerbakowska

Ostatnie wpisy Klaudia Szczerbakowska (zobacz wszystkie)