Wielkie serce Cristiano Ronaldo

źródło: www.eska.pl
źródło: www.eska.pl

Cristiano Ronaldo jest uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Osiągnął już niemal wszystko i pobił wiele rekordów. To perfekcyjny zawodnik, który bardzo dba o swoją kondycję i ciągle stara się poprawić swoje umiejętności. Jest znany nie tylko z zasług na boisku, ale również z bardzo dużej aktywności charytatywnej.

Cristiano często finansuje operacje chorych dzieci. W ostatnim czasie został poproszony przez rodziców 10-miesięcznego chłopca o przekazanie swoich butów i koszulki na aukcję w celu uzyskania pieniędzy na operację ich synka. Piłkarz oczywiście spełnił ich prośbę, wysłał wiele drużynowych gadżetów z autografami wszystkich zawodników, ale na tym nie poprzestał. Tego samego dnia przekazał rodzinie całą kwotę potrzebną na leczenie chłopca. To nie pierwszy raz, gdy finansuje operację chorego dziecka i na pewno nie ostatni. Dodatkowo Ronaldo jest honorowym ambasadorem organizacji Save the Children, której zadaniem jest walka z głodem i otyłością wśród dzieci i młodzieży na całym świecie.

,,Kiedy dowiedziałem się,że jedno na siedmioro dzieci na całym świecie idzie spać głodne, natychmiast skorzystałem z szansy, żeby jakoś się zaangażować w zmianę tego stanu rzeczy. Chcę także zachęcać dzieci do tego, aby wychodziły na dwór i więcej się ruszały” –  powiedział Ronaldo.

źródło: cristianoronaldo-news.blogspot.com

Ronaldo angażuje się nie tylko w pomoc ludziom, ale również stara się chronić przyrodę. Od 2013 roku jest ambasadorem kampanii na rzecz ochrony lasów namorzynowych w Indonezji.

,,To przywilej móc uczestniczyć w walce o lasy namorzynowe w Indonezji. Byłem w Aceh po tsunami w 2004 roku i zniszczenia mnie bardzo poruszyły. W miejscach, gdzie rosły namorzyny, fale były mniejsze i w ten sposób uratowało się wielu ludzi” – taką odpowiedź udzielił Ronaldo na pytanie ,,Dlaczego akurat lasy namorzynowe?”.

źródło: ciacha.net

Pomoc innym sprawia mu tak wielką przyjemność jak gra w meczu finałowym. Z nieoficjalnych informacji możemy dowiedzieć się, że na pomoc charytatywną Ronaldo przeznacza około połowę swoich całkowitych zarobków. Piłkarz nigdy nie potwierdził tych informacji. O swojej działalności charytatywnej opowiada tylko wtedy, gdy zostanie o nią zapytany. Twierdzi, że takimi rzeczami nie trzeba się chwalić, dlatego tego nie robi. Nie zamyka się na świat ze swoim pieniędzmi jak wielu jego kolegów z branży. Zdecydowanie jest wzorem do naśladowania, a jego miłość do sportu i innych ludzi jest naprawdę godna podziwu.

The following two tabs change content below.
Anna Bronisz

Anna Bronisz

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Interesuję się sportem. Do szaleństwa kocham piłkę nożną. Uwielbiam podróżować,poznawać nowych ludzi i inną kulturę. Muszę przyznać,że mam ciężki charakter i uparcie trzymam się swojego zdania, niestety nie zawsze wychodzi mi na dobre. Nie myślę o przyszłości. Żyję chwilą. Tym co jest teraz. Niezaprzeczalnie jestem optymistką. Wybrałam dziennikarstwo dlatego,że lubię pisać i dzielić się z czytelnikami swoim sposobem postrzegania świata.
Anna Bronisz

Ostatnie wpisy Anna Bronisz (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz