Wyjątkowy wieczór – Akurat, Dżem, Lemon

10
fot. Weronika Krysa

Po emocjonującym otwarciu tegorocznych Juwenaliów nadszedł czas na wieczór w spokojniejszych rytmach. Publiczność nie była tak liczna jak pierwszego dnia, ale wszyscy bawili się świetnie, a artyści mogą pochwalić publiczność za zaangażowanie. Dzisiejszego wieczoru rządzili sami panowie i co ciekawe, ani jedna kobieta nie pojawiła się na scenie.

Przed głównymi gwiazdami zagrał zespół Phedora, który nie został doceniony, bo nigdzie nie było informacji o koncercie, jedynie sami członkowie się promowali. Phedora to lubelski zespół rockowy, grający razem już od pięciu lat. Najwierniejsi fani śpiewali razem z Łukaszem (wokalistą) takie piosenki jak: „One breath away”, „Chasing snowflakes”, czy cover utworu „Hallelujah”. Następnie pojawiła się pierwsza gwiazda wieczoru – zespół Akurat. Rockowy kwintet rozgrzał publiczność, która coraz liczniej przychodziła na Tereny Zielone Politechniki Lubelskiej. Wszyscy czekali na kultowy „Lubię mówić z tobą”, który to kawałek panowie zaśpiewali pod koniec występu.

fot. Weronika Krysa
fot. Weronika Krysa

Największym zainteresowaniem cieszył się koncert Dżemu – legendy polskiego bluesa. Mimo różnicy pokoleniowej studenci znali największe przeboje zespołu i jednym głosem śpiewali z obecnym wokalistą – Maciejem Balcarem – wszystkim znane utwory, m.in.: „Wehikuł czasu”, „Do kołyski”, czy „Whisky”.

fot. Weronika Krysa
fot. Weronika Krysa

Jako ostatni wystąpił zespół LemON. Polsko-łemkowsko-ukraiński zespół rozgrzał do czerwoności lubelską publiczność. „Życie jest małą ściemniarą, wróblicą, wygą, cwaniarą” śpiewane przez setki głosów wzbudzało niesamowite uczucie. Nieważne, jaki kto ma kolor włosów, jakiego jest wyznania, czy co ma na sobie. Liczy się chwila, w której wszyscy się łączą i wspólnie śpiewają, co przełamuje wszelkie bariery.

fot. Weronika Krysa
fot. Weronika Krysa

Dzisiaj kolejny dzień studenckiej zabawy, a wystąpią: Tallib, Luxtorpeda, Happysad i Grubson. Do zobaczenia!

Wchodźcie też na naszego Facebooka, gdzie czekają na Was zdjęcia z Korowodu. Oznaczajcie siebie i znajomych!

Poniżej więcej zdjęć z wczorajszego dnia. Fot. Weronika Krysa.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

The following two tabs change content below.
Sandra Czarniecka

Sandra Czarniecka

Studiuję drugi rok edytorstwa. Pisaniu i czytaniu poświęcam większość wolnego czasu. Jestem zakochana w twórczości Nicholasa Sparksa, Guillaume Musso i we współczesnych boysbandach. Uwielbiam odkrywać nowe rzeczy i jestem bardzo ciekawa świata. Marzą mi się podróże po Polsce, zobaczenie Wieży Eiffla i rudy kot. Inspiracje czerpię z innych ludzi, ich historii i doświadczeń.

Napisz komentarz