#Wagner2018

Wielki sprawdzian, chwile ekscytacji, emocji i niezapomnianych wrażeń, czyli kilka słów o Memorialne Huberta Jerzego Wagnera. 

Kilka słów o memoriale:

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to siatkarski turniej towarzyski pomiędzy czterema reprezentacjami różnych krajów, w tym Polski. Odbywa się on zawzyczaj 2 tygodnie przed najważniejszą imprezą siatkarską danego roku. Sam memoriał jest uhonorowaniem trenera Hubera Jerzego Wagnera, ale jego głównym zadaniem jest przygotowanie naszych reprezentantów do sezonu. Pierwszy turniej odbył się w 2003 i jest rozgrywany do dzisiaj.

Kto?

W tegorocznej edycji Memoriału wystąpią Polacy, Rosjanie, Francuzi oraz Kanadyjczycy. Będzie to wielki rewanż za XV edycję tego wydarzenia, kiedy Polska uplasowała się przed Francją, Rosją i Kanadą. Nie można również zapominać, że smaczku całej imprezie dodaje fakt, iż trener reprezentacji Kanady (Stephane Antiga), był kiedyś naszym selekcjonerem i razem wywalczyliśmy Mistrzostwo Świata. Również ważną kwestią jest fakt, że wszystkie drużyny znajdują się w dziesiątce rankingu FIVB (Polska-3, Rosja-4, Kanada-6 a Francja-9).

Gdzie i kiedy?

W dniach od 24 do 26 sierpnia Tauron ARENA Kraków wypełni się kibicami, którzy specjalnie przybędą do Krakowa na XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. To już czwarty raz ów wydarzenie będzie miało miejsce właśnie w tym szczególnym mieście. W 2014 roku po pierwszy memoriał odbył się w Krakowie, gdzie nasza drużyna mierzyła się z Rosją, Bułgarią i Chinami. Następnie całą imprezę przeniesiono do Torunia, aby w 2016 powrócić na parkiety areny, która również w ubiegłym roku przyniosła naszym reprezentantom szczęcie i radość.

Harmonogram meczów w XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera:

24.08. (piątek):

Francja – Rosja 17:30

Polska – Kanada 20:30

25.08. (sobota):

Polska – Francja 16:00

Rosja – Kanada 19:00

26.08. (niedziela):

Francja – Kanada 16:00

Polska – Rosja 19:00

Bilety już w sprzdaży!

W dniu 16 marca o godzinie 17:00 ruszyła sprzedaż biletów, które można nabyć za pośdrenictwem strony wagner2018.abilet.pl. W tym roku możemy zakupić karnety w dwóch kategoriach: A (360zł) i B (288zł). Pamiętaj, że sprzedaż karnetów odbędzie się w dniach od 16.03 do 26.04. 2018 roku lub do wyczerpania puli.

https://www.youtube.com/watch?v=FNlzUFyv5tg

The following two tabs change content below.
Natalia Jasinska

Natalia Jasinska

Jestem studentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Kocham podróżować.
Natalia Jasinska

Ostatnie wpisy Natalia Jasinska (zobacz wszystkie)