W zdrowym ciele, zdrowy duch

Jak wiemy, sport to zdrowie, a dzisiaj dodatkowo przypada Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. Aktywność fizyczna nie tylko pozytywnie wpływa na nasz organizm, ale także oddziałuje na nasz nastrój.

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju to święto dosyć nowe. Ustanowiła je Organizacja Narodów Zjednoczonych w 2013 roku i przypada właśnie na 6 kwietnia. Ta data również nie jest przypadkowa. W tym samym dniu w roku 1896 rozpoczęły się pierwsze letnie igrzyska olimpijskie w epoce nowożytnej w Atenach.

Sport łączy ludzi, nawet wspólne kibicowanie swojej ulubionej drużynie czy zawodnikowi sprawia, że różnego rodzaju podziały przestają mieć znaczenie. Liczą się wtedy emocje i przyjemność z oglądania. Tak więc, jest to także dobry dzień do promowania aktywności fizycznej. Jakie korzyści daje nam uprawianie sportu? Otóż, obniża ciśnienie krwi, zapobiega osteoporozie czy pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała. Ruch fizyczny wzmacnia także naszą odporność i polepsza zdolność zapamiętywania. Nie można zapomnieć, iż podejmując aktywność fizyczną wydzielają się hormony szczęścia, które są odpowiedzialne za poprawę naszego nastroju. Ważne jest znalezienie i dobranie odpowiednich ćwiczeń, a nie wymówek. Do dzieła!

The following two tabs change content below.
Dominika Karpinska

Dominika Karpinska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Dobra kuchnia i sport to coś, co uwielbiam. Jestem bardzo ciekawa świata, marzą mi się podróże. Wolny czas lubię poświęcić na czytaniu dobrych książek.
Dominika Karpinska

Ostatnie wpisy Dominika Karpinska (zobacz wszystkie)