Uśmiechnij się!

Znowu musisz wstać, chociaż najchętniej zostałbyś w ciepłym łóżku i zaszył się w nim niczym niedźwiedź w swojej jaskini. Nie rób tego, spraw, abyś wieczorem mógł powiedzieć ‘to był mój dobry dzień’.

Każdy z nas ma swoje lepsze i gorsze dni, ale to także od nas zależy, jaki ten dzień będzie. Zacznij cieszyć się swoim życiem – teraz!

Słysząc dźwięk budzika, pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy to ‘znowu to samo’. Już wtedy wstajemy z pochmurną miną i zaczynamy marudzić oraz narzekać na wszystko, co nas otacza. Te dwie rzeczy sprawiają, że nasza radość oddala się z minuty na minutę coraz bardziej. Zatrzymaj ją, by była z tobą do końca dnia. Nie produkuj negatywnych myśli od rana, ale uśmiechnij się! Myślisz, że nie masz powodu do radości? Rozejrzyj się, jest ich bardzo dużo. Nawet rzeczy błahe dają taki powód, jak chociażby zrobienie dla siebie ulubionego dania. Uwierz, małe rzeczy cieszą najbardziej. Pozwól, by w twoim organizmie zagościły hormony szczęścia. Dobrym sposobem na ich pojawienie jest ruch. Nie mówimy tutaj o ciężkich ćwiczeniach, ale o kilku pajacykach czy przysiadach. One załatwią całą sprawę. Ciesz się swoim życiem, to ty decydujesz jakie jest „dziś”, a jakie będzie „jutro” czy „za pół roku”. I to od ciebie zależy, co powiesz sobie i innym, a w życiu warto pomagać. Pamiętaj, dobro dawane innym, szybciej czy później do nas powróci.

The following two tabs change content below.
Dominika Karpinska

Dominika Karpinska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Dobra kuchnia i sport to coś, co uwielbiam. Jestem bardzo ciekawa świata, marzą mi się podróże. Wolny czas lubię poświęcić na czytaniu dobrych książek.
Dominika Karpinska

Ostatnie wpisy Dominika Karpinska (zobacz wszystkie)