Upragniona wolność

Już dziś świętujemy 99 rocznicę odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. W wielu miastach naszego kraju, odbywać się będą marsze i zgromadzenia, a najwięcej będzie ich w stolicy.

Blisko sto lat temu, naczelne dowództwo Wojsk Polskich objął Józef Piłsudski. Naród polski zrozumiał, że w pełni odzyskaliśmy niepodległość. W 1937 roku dzień ten uznano za święto państwowe – miało łączyć odzyskanie suwerenności państwowej z zakończeniem I wojny światowej. Dzień szczególny dla naszych rodaków, ponieważ po 123 latach nasze państwo mogło być całkowicie wolne.

Obchody rozpocznie Msza Święta za ojczyznę, a najważniejszym punktem ceremonii, będzie odprawa wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza, w którym udział weźmie para prezydencka. Hasłem przewodnim Marszu Niepodległości jest motto „My chcemy Boga”. Odbędzie się on o godzinie 15:00.
Punktem startowym jest Rondo im. Romana Dmowskiego, a jego koniec – na błoniach Stadionu Narodowego. Trasa marszu jest taka sama jak w tamtym roku, ponieważ prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, nie wyraziła zgody na jego zmianę.
Pochodu będzie pilnować około 6 tysięcy policjantów, dodatkowo będzie on monitorowany ze względów bezpieczeństwa. Miejmy nadzieję, że atmosfera tego wydarzenia obejdzie się bez interwencji służb specjalnych.

źródło: oficjalna strona internetowa tvn24

The following two tabs change content below.
Zaneta Choinka

Zaneta Choinka

Studiuję dziennikarstwo i komunikacje społeczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Interesuję się muzyką i tańcem. Lubię podróżować i poznawać nowych ludzi. W życiu ważne są dla mnie wartości rodzinne i przyjacielskie.
Zaneta Choinka

Ostatnie wpisy Zaneta Choinka (zobacz wszystkie)