To dobry moment na koncert Korteza

   Kortez, właściwie Łukasz Federkiewicz jest wirtuozem muzycznym – kompozytorem, wokalistą, gitarzystą, pianistą i puzonistą. Ma także jedną, niesamowitą cechę , której mógłby mu pozazdrościć niejeden współczesny artysta… Wszystko co ma w sobie najlepszego zaprezentuje wraz z zespołem już jutro, 15 maja w Centrum Spotkania Kultur.Link do wydarzenia  na FB poniżej.

Łukasz Federkiewicz ma szerokie wykształcenie muzyczne. W 2013 roku postanowił zrobić krok, który mógłby w tamtym momencie zmienić jego życie, ale sytuacja nie wyglądała obiecująco… Skromny i cichy Kortez pojawił się na precastingu do programu Must be the music. Tylko muzyka. Odrzucono go, ale jednocześnie wygrał los na loterii życia. Zainteresował się nim szef wytwórni Jazzboy, czyli Paweł Jóźwicki. Już w kwietniu 2014 roku podpisał kontrakt płytowy i rozpoczęło się tworzenie magii wraz z Olkiem Świerkotem. Stąd utwory „Zostań” i „Od dawna już wiem” poszybowały w górę na szczyt zestawienia Listy Przebojów Trójki. Przyszedł także czas na premierę debiutanckiej płyty „Bumerang”, która odbyła się 25 września 2015 roku. Efektem było otrzymanie 4 nominacji do Fryderków 2016, między innymi Utwór roku i Album roku. Otrzymał Laur w kategorii Debiut roku, co pozwoliło mu rozwinąć skrzydła na dobre. W listopadzie 2017 roku Kortez wydał swoją drugą płytę „Mój dom” ,czyli spowiedź utraconej miłości. Został nagrodzony w kategorii Utwór roku za piosenkę „To dobry moment” Fryderykiem 2018 roku.

Kortez ma jedną, podstawową cechę, która sprawia, że jego muzyka jest autentyczna i nie pozwalająca nikomu przejść obojętnie – wrażliwość. Nie boi się smutnych piosenek. W wywiadzie dla Onet.pl podkreśla, że : „ (…) każdy musi mieć umiejętność bycia dzieckiem, nie mając na myśli niedojrzałości, bo teraz wszystko jest takie poprzewracane, a tu chodzi po prostu o wolność, bezinteresowność, czystą miłość, nie patrzenie na kogoś jak na wroga, tylko zainteresowanie się, bo jest ktoś nowy, ciekawy… to jest najważniejsze ‘’.  To wszystko co sprawia, że chcemy przy nim zostać i nie musi nas nawet prosić. Zważając na to, że teraz bliskie spotkanie z Kortezem  jest łatwiejsze niż myślisz. Artysta po koncertach wychodzi do fanów i każdej osobie poświęca tyle czasu, ile potrzebuje-żeby mu coś powiedzieć, zrobić zdjęcie czy objąć się jak z dawno niewidzianym kumplem.

Jeżeli chcesz to przeżyć, zapraszamy JUŻ JUTRO, 15 maja do Centrum Spotkania Kultur na wzruszający, magiczny i refleksyjny koncert. Skutki uboczne? Niektórzy z emocji nie mogli potem zasnąć. Jednak między innymi po to żyjemy. Żeby żyć. Żeby czuć. Żeby przeżyć życie najmocniej, najgłębiej i najpiękniej.

Link do wydarzenia na FB

 

The following two tabs change content below.

Napisz komentarz