TECHNOLOGICZNA KREACJA BALENCIAGI I KREACJE

Elegancki streetwear, to modowy pleonazm, który powstał wraz z najświeższą kolekcją Balenciagi. Wachlarz przyszłorocznych trendów został zaprezentowany podczas Fashion Weeku 2018 w Londynie. Po tym evencie jesteśmy zdecydowanie READY TO WEAR na wiosnę-lato 2019.

 

Do zorganizowania wydarzenia użyto technologii cyfrowej, dzięki której udało się stworzyć pikselowy tunel, otulający chodzące po wybiegu modelki oraz publiczność. Nowatorski, mieszający w głowie pokaz w kompozycji z awangardowymi ubraniami, zaspokoił głodne mody dusze.

Źródło: www.vogue.com
Źródło: www.vogue.com

Skupienie się na teraźniejszości, która nieodzownie łączy się z chaosem, szumem i zakłóceniami stanowiło główny koncept kolekcji. Tym razem, hiszpański dom mody zastanowił się nad tym, czym właściwie jest współczesna moda i jakie znaczenie może mieć dla przyszłych pokoleń. Gvasalia, dyrektor kreatywny, zainspirowany otaczającym światem wykreował nietradycyjny wymiar elegancji. Ultranowoczesna kolekcja to odskocznia od balenciagowej, ironicznej logomanii. Gvasalia udoskonalił prezentowaną w ubiegłym sezonie trójwymiarową technikę formowania tkanin. Królowały płaszcze femme-fatal z wyrazistym pasem i mocno podkreśloną talią. Okrycia wierzchnie znalazły się w różnych wariantach materiałowych i kolorystycznych. Od fiołkowej wełny, szklącej się skóry po atramentowy welur.

Źródło: www.vogue.com
Źródło: www.vogue.com

Balenciaga, wychodząc naprzeciw banalnemu streetwearowi, zaproponowała garnitur na ulicę, co może spowodować modową rewolucję wśród młodego pokolenia. Przez luźno skrojone marynarki i dopasowane spodnie objawiło się gvasaliowe „neo-krawiectwo”. Kombinezon na jogging? Elegancki wygląd przy uczuciu komfortu to idealne rozwiązanie. To też nieschematyczna elegancja i na szczęście zostaliśmy zwolnieni z noszenia krawatów i koszul. W Londynie doszło także do spotkania Hiszpanii z Paryżem. Motyw Wieży Eiffla ku uciesze mego oka na ołówkowej sukience wygląda bezbłędnie.  Jeżeli lubisz grać w szachy, wiedz, że w kolejnym sezonie należy szczególnie uważać na to co się dzieje na szachownicy. Wszystkie królowe mody chcące zrobić szach-mat – biało-czarna plansza będzie “in”.

  

 

Co na dodatek? Kolczyki o wielkości policzków, niewątpliwie dodadzą szyku noszącym i szoku oglądającym. Torebki na ramię wyglądające podobnie do tych, które można wyciągnąć z szafy babci. Babci która dorastała wraz z Donatellą Versace czy Anną Wintour lub po prostu – Modną (celowo wielką literą). Balenciaga utkała kolekcję z przeszłości i teraźniejszości i co jest fenomenem – zastanawia się nad przyszłością. Praca projektanta może zmieniać społeczeństwo, ludzi i ich wzajemne relacje – ogromny plus za filozoficzne uszycie tkanin.

Źródło: www.vogue.com
Źródło: www.vogue.com

The following two tabs change content below.
Avatar

Angelika Cygal

e-mail: cygalangelika@gmail.com
Avatar

Ostatnie wpisy Angelika Cygal (zobacz wszystkie)