„Tajniki makijażu Red Lipstick Monster” – czyli kto i jak uczy Polki makijażu

IMG_0599Ostatnio w księgarniach pojawiła się książka „Tajniki makijażu” Ewy Grzelakowskiej-Kostoglu. Ewa częściej pojawia się jako Red Lipstick Monster na platformie YouTube, gdzie cyklicznie zamieszcza filmy. Uczy w nich przede wszystkim jak dobrze wyglądać i czuć się w makijażu oraz używać urodowych trików. Sprawdźcie, czy warto po nią sięgnąć.

Każdy kto ogląda filmy Ewy wie, jak działa ona na widzów. Ewa Grzelakowskiej-Kostoglu jest kosmetologiem i wizażystką z wykształcenia oraz zamiłowania. Zapytana o to, co robiłaby, gdyby nie YouTube, odpowiada, że dokładnie to samo tyle, że miałaby więcej prywatności. Jest najbardziej charyzmatyczną youtuberką urodową  na polskim YouTubie, do tego dochodzi jej niesztampowy wygląd, nieposkromiona energia, niezwykły urok i mamy mieszankę wybuchową. To wszystko mamy teraz dostępne w wersji papierowej.

IMG_0603

Ta książka to wbrew pozorom nie jest pozycja dla maniaczek makijażu, ale każda z dziewczyn, która choć trochę korzysta z jego „magii”, znajdzie w niej coś dla siebie. Dużym atutem i czymś co zdecydowanie przyciąga wzrok, są przepiękne zdjęcia, do których pozuje Ewa i jej modelki. Spełniają one nie tylko funkcję artystyczną, ale są również idealną ilustracją do treści książki. Kolejnym dużym plusem jest jasne podzielenie treści na kilka działów, które odpowiadają kolejności nakładania makijażu na twarz. Po każdym takim dziale umieszczone są odnośniki do filmów Ewy, co bardzo ułatwia ich wyszukiwanie. Wczytanie kodu QR przenosi nas od razu do interesującej nas pozycji.

IMG_0607

Według mnie będzie to idealna książka dla „młodszej siostry”, osoby która dopiero zaczyna swoją przygodę z makijażem. Zawiera całe kompendium wiedzy na temat tego, jak używać kosmetyków, by wyglądać dobrze i co najważniejsze dobrze się czuć. Ale nie tylko laicy znajdą w niej coś dla siebie, wszystkie dziewczyny, które mają wątpliwości, bądź problemy z makijażem bardzo na niej skorzystają. Ewa nie narzuca tego, co robić i jak robić. Zachęca by znaleźć swoją drogę, produkty czy techniki, które nam odpowiadają, a nie ślepo kopiować trendy z Internetu.

Ja zachęcam do zapoznania się z tą propozycją. Ewa daje nam świetnie sklasyfikowaną teorię i zachęca nas do próbowania i czucia się świetnie. A więc do dzieła dziewczyny!

Zapraszam też do zajrzenia na kanał Red Lipstick Monster na platformie YouTube. Sprawdźcie, jak porady i umiejętności autorki sprawdzają się w praktyce.

The following two tabs change content below.
Katarzyna Sieradzka

Katarzyna Sieradzka

Jestem studentką drugiego roku dziennikarstwa. Uwielbiam czytać książki, ale moją największą pasją jest tworzenie "czegoś z niczego", szerzej pojęte jako DIY. Interesuję się również sztuką, a w wolnych chwilach zgłębiam tajniki kuchni.