Święto dla oka i podniebienia

Słodkie desery to uczta smaków dla niejednego łasucha. Nawet nie posiadając cukierniczych umiejętności, z dobrym przepisem jesteś w stanie przygotować słodką niespodziankę!

Niejednokrotnie bywa tak, że chcesz zjeść jakiś smaczny deser, ale jednocześnie nie chce ci się nic piec. Ale zawsze jest wyjście. Mamy dla ciebie super przepis – smaczny deser „Bite szkło”, który nie potrzebuje wypiekania!

„Bite szkło” to świetna opcja na przekąskę podczas rozmowy z przyjaciółmi. Nie musisz mieć wyjątkowych umiejętności kulinarnych, aby przygotować takie ciasto. Kaloryczność jest średnia. Gotowanie jest łatwe. Czas przygotowania – pół godziny +  utwardzanie.

Składniki:

25 g żelatyny;

2 upakowania galaretki;

500 g śmietany;

2 łyżeczki cukru;

Herbatniki.

Sposób przygotowania:

Rozpuść w ugotowanej wodzie dwie paczki galaretki o kontrastującym kolorze, następnie włóż je do lodówki lub wynieś na balkon. Poczekaj do zastygnięcia. Do gorącej ugotowanej wody dodaj żelatynę  i pozostaw do całkowitego rozpuszczenia.

Kiedy galaretka zamarznie, pokrój ją w duże kostki. Aby galaretka wysunęła się szybciej z naczynia, trzymaj ją przez kilka sekund we wrzątku. Wymieszaj galaretkę ze śmietaną, ale bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić kolorowych kostek. Dodaj cukier i rozpuszczoną żelatynę.

Można także dodać do naszego deseru różne owoce.

Ostatnim szczegółem są ciasteczka –  herbatniki. Przekrój okrągłe ciasteczka na pół i rozprowadzić je, lekko zanurzając w śmietanie.

Kiedy  wszystko jest już gotowe, ciasto znów wynosimy na balkon (jeśli jest zimno) lub wstawimy je do lodówki na kilka godzin, a następnie po prostu obracamy je na talerzu tak, aby herbatniki znalazły się na dnie.

Podawać z herbatą, kawą lub innymi napojami. Deser „Bite szkło” cieszy i oko, i podniebienie! Smacznego!

The following two tabs change content below.
Svitlana Slyvchenko

Svitlana Slyvchenko

Swietka:)) Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, a także Prawa. Pochodzę z Ukrainy, z pięknego miasta Lwowa. Jestem szaloną dziewczyną, która bardzo uwielbia książki,muzykę,fotografię, podróże i samochody:) Także lubię historię. Myślę,że w przyszłości będziecie mnie kojarzyć jako wojskowego dziennikarza.
Svitlana Slyvchenko

Ostatnie wpisy Svitlana Slyvchenko (zobacz wszystkie)