Światowy Dzień Studenta i nie tylko

Czas studiów nazywają najpiękniejszym okresem w życiu człowieka. Już niedługo będziemy mieli okazję świętować Światowy Dzień Studenta, który przypada na 17 listopada. Dzień studenta obchodzony jest od 1941 roku – miał on upamiętniać krwawo stłumioną demonstrację czechosłowackich studentów przeciwko nazistowskiej agresji z 1939 roku. Święto to aktualnie nie ma wyłącznie charakteru melancholijnego, przeciwnie, jest okazją do zdobycia pięknych wspomnień. Jest doskonałym pretekstem do zintegrowania się z innymi studentami jak i poszerzania swoich akademickich znajomości. Warto więc uczcić tę zbliżającą się datę.

Jednak nie tylko studenci mają powody do świętowania. Na ten sam dzień przypada Światowy Dzień Wcześniaka, który obchodzony jest z inicjatywy Fundacji Wcześniak. Od 2011 roku świętowany w 60 krajach na całym świecie. Te małe istoty każdego dnia walczą o życie. W Polsce co roku rodzi się ponad 300.000 dzieci – wcześniaków. Dlatego też na całym świecie podejmowane są tego typu wydarzenia, które uświadamiają i zwracają uwagę na potrzeby i problemy wcześniaków. W wielu krajach rozpoznawalne budynki podświetlane są w ten dzień na charakterystyczny dla wcześniaków kolor fioletowy. Kolor ten przypisywany jest też osobom, które poszukują odpowiedzi na ważne pytania. Jednak co najważniejsze, to kolor osób wrażliwych i wyjątkowych.

The following two tabs change content below.
Zaneta Choinka

Zaneta Choinka

Studiuję dziennikarstwo i komunikacje społeczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Interesuję się muzyką i tańcem. Lubię podróżować i poznawać nowych ludzi. W życiu ważne są dla mnie wartości rodzinne i przyjacielskie.
Zaneta Choinka

Ostatnie wpisy Zaneta Choinka (zobacz wszystkie)