Świat w naszych rękach! – Zawody kulturystyczne #3

Karta PRO, złota, srebra i brązy – wszystko w rękach Polaków. Olejniczak na Węgrzech, Marzec w Chinach czy Tańska w Macedonii. Jak poszło naszym reprezentantom?

Na pierwszy ogień weźmiemy zawodnika z teamu Mauro Sassi. Mowa tu oczywiście o Marku Olejniczaku, który zajął TOP4 na zawodach  Fitparade Hungary Pro Scorecards w kategorii Men’s BB. Ogromne barki, bardzo dobre docięcie argumentuje miejsce zajęte przez Polaka.

Przejdźmy teraz do Azji, gdzie w Xi’an mieliśmy dwóch reprezentantów. Obaj Polacy startowali w zawodach IFBB THE BELT AND ROAD w kategorii Men’s Classic Physique klasy PRO. Pierwszym zawodnikiem był Radosław Smyk, który zajął bardzo wysokie, bo piąte miejsce.

Złoty medal wylądował z kolei w rękach Tomasza Marca. Świetne proporcje, doskonałe docięcie dały Tomkowi przewagę nad konkurencją i bezsprzeczną wygraną. Po samych zdjęciach ciężko stwierdzić  czy zawodnik posiada jakieś słabe strony, jednak wydaje się być kompletnym. Może zatem śmiało stawać na wszystkich scenach świata.

Na sam koniec przeniesiemy się do Macedonii, gdzie startowała największa ilość Polaków. Tutaj z dumą reprezentowaliśmy kraj na różnych płaszczyznach przynosząc świetne rezultaty.

Przegląd zacznijmy od kobiet, gdzie największym naszym sukcesem jest karta PRO!

Joanna  Tańska otworzyła worek złotych medali, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii Junior Women’s Bikini-Fitness OPEN. Deklasując rywali w juniorskiej kategorii, nie poszło jej również wcale gorzej w kategorii seniorskiej. Do złota dołożyła także srebrny medal w kategorii Women’s Bikini-Fitness do 169 cm, gdzie była najmłodszą zawodniczką przegrywając z Estonką jednym punktem w pierwszym porównaniu. Pokazuje to zatem, jak dobrze może rozwinąć się kariera młodej zawodniczce.

Kolejną uczestniczką Bikini-Fitness kategorii do 160 cm była Maria Solawa, która zdobyła srebrny medal , przegrywając walkę o pierwsze miejsce zaledwie jednym punktem. Jednak to nie koniec sezonu startowego dla Marii, dlatego miejmy nadzieje, że następne zawody uwieńczone będą złotem.

Anna Woźniakowska

Reprezentantką naszego kraju na scenach Macedonii była również Anny Woźniakowskiej, która nie dość, że zdobyła wszystko w swojej kategorii do 164 cm, to dołożyła do tego także srebrny medal w kategorii OPEN. Warto dodać również, że zdobyła pierwsze miejsce z przewagą 5 punktów, co jest bardzo dobrym wynikiem na zawodach kulturystycznych.

Magdalena Stawisiński-Koral

Ostatnią przedstawicielką zawodniczek w kategorii Fitness, tym razem powyżej 169 cm, jest Magdalena Stawisiński-Koral. Pokazała ona swój kunszt zawodniczy zdobywając wszystko, co było tylko możliwe. Zaczęła od pierwszego miejsca w swojej kategorii, gdzie przechodząc do kategorii OVERALL powtórzyła wynik. Dzięki pierwszemu miejscu w OVERALL zdobyła także kartę PRO i od tego momentu nosi oficjalnie miano zawodniczki profesjonalnej.

Dagmara Dominiczak z przewagą 6 punktów zdobyła srebrny medal w kategorii Women’s Wellness Fitness Open. Co czyni ją jedyną kobietą startującą w Wellness na tych zawodach i ostatnią zawodniczką żeńską zajmującą dobrą lokatę.

Teraz przejdźmy do męskiej części naszych zawodników, gdzie również odnieśliśmy bardzo dobre rezultaty.

Kacper Bąkiewicz(zielono-różowe spodenki)

Naszym najmłodszym reprezentantem był Kacper Bąkiewicz, który w kategorii Junior Men’s Physique 16-23 OPEN zdobył wysoką drugą lokatę. Do swojego srebra dołożył TOP4 w seniorach, kategorii +179 cm. Warto dodać, że w kategorii seniorskiej, w wyniku decyzji sędziów połączone zostały 3 kategorie wzrostowe.

Klasyczna męska sylwetka jest bardzo popularną kategorią i tutaj również znalazł się reprezentant Polski. Mowa oczywiście o Stanisławie Kokocie. Zdobył on srebrny medal w kat. Classic Physique Open, z przewagą 13 punktów nad ostatnim miejscem na podium.

Ostatnim reprezentantem Polski na terenie Macedonii został Wiesław Cisowski, który w kategorii Master’s Men’s BB +40 Open zdobył wysoką drugą lokatę przy wadze 93.3 kilogramów.

Sporty sylwetkowe to bardzo popularny kierunek, który łączy wiele znaczących nazwisk. Możemy szczycić się, że Polacy są tak popularni i pożądani na całym świecie. Kolejny weekend, kolejne medale i kolejne świetne wyniki. Możemy z nich bardzo dumni, bo z całą pewnością zaskoczą nas jeszcze nie raz równie wysokimi notami.

The following two tabs change content below.
Avatar

Emil Nowak

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem osób pod względem treningowo-dietetycznym oraz motywuje. Szereg kursów, na które uczęszczam pozwala mi dotrzeć do człowieka i pomóc mu na tyle, na ile On sam potrzebuję Moimi zainteresowaniami są: Szeroko pojęta kulturystyka(anatomia, biomechanika, odżywianie, periodyzacja treningowa, farmakologia(w której widzę szczególne zamiłowanie)), motywacja i pomoc innym, ale również rozwój osobisty na każdej możliwej płaszczyźnie.