Studenci, miasto jest nasze!

DSC_0547
fot. Katarzyna Leszczyńska

Dziś oficjalnie rozpoczęły się Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2014. Długo oczekiwane przez wszystkich żaków koncerty, zostały poprzedzone uroczystym wręczeniem klucza samorządom przez samego prezydenta Żuka. Kochani studenci – w nadchodzących dniach będziemy z Wami na bieżąco, wyszukujcie Nas w tłumie. Życzymy Wam wszystkim wspaniałej zabawy! 

DSC_0493
fot. Katarzyna Leszczyńska

Pierwszy dzień Juwenaliów rozpoczął się przy lubelskim ratuszu. Przed godziną siedemnastą plac zaczął zapełniać się barwnymi postaciami z telewizji. Byli superbohaterowie, fantastyczne stwory, wróżki, a nawet księża. Do wyboru, do koloru. Wszyscy zebrali się tam po to, aby wspólnie rozpocząć święto studentów. Pomimo długiego wyczekiwania prezydenta miasta, humory wszystkim dopisywały. Każdy chciał zrobić sobie zdjęcie, aby uwiecznić te wspaniałe chwile. W końcu pojawił się pan prezydent Żuk i przekazał klucz do miasta żakom. Od dziś do końca Kozienaliów władzę w mieście sprawują studenci, którzy doskonale wiedzą, jak się bawić.

DSC_0616
fot. Katarzyna Leszczyńska

Po uroczystościach rozpoczął się korowód. Na Placu Litewskim dołączyła się znaczna ilość studentów. Przodowały dwa zabytkowe samochody, w których znajdowali się przedstawiciele uczelni. Za nimi jechał bus z samorządem Politechniki. Właśnie oni rozkręcali zabawę podczas korowodu. Tuż za nim podążał sznur przebranych studentów, którzy we wspaniałych nastrojach podążali ku terenom zielonym Polibudy. Korowód przeszedł Alejami Racławickimi, następnie w dół do Miasteczka Akademickiego i ulicą Głęboką, aż do Politechniki.

xxxxx (55)
fot. Katarzyna Leszczyńska

Około godziny 19 rozpoczął się koncert zespołu Akurat. Wówczas wszyscy studenci zaczęli się ochoczo schodzić na tereny zielone. Organizatorzy starali się jak mogli, żeby wszystkim dogodzić, chociaż łatwo nie było. Ostatecznie koncert się udał, a piwo lało się litrami. Następnie wystąpił zespół Big Cyc, który całkowicie rozkręcił publiczność. Mimo że zespół grał piosenki ze swoich początków, młodzież podśpiewywała razem z nim. Ich utwory nigdy bowiem nie straciły na wartości i wciąż są na topie. Występ zespołu tak spodobał się żakom, że nie chcieli ich zejścia ze sceny. Nadszedł jednak czas na gwiazdę wieczoru, którą był Kult. Tutaj dzięki klimatowi, o jaki zadbał zespół i późnej godzinie, można było poczuć prawdziwie studencki nastrój.

Miejmy nadzieję, że następne dni również będą wyglądać tak pięknie. Kochani pokażmy, że lubelscy studenci potrafią się bawić, jak żadni inni! Zadbajmy również o to, aby być piękną wizytówką naszego miasta. Kto bowiem, jak nie my? 🙂

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Więcej zdjęć możecie znaleźć na naszym facebooku: KLIK.

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.

Napisz komentarz