Studenci, miasto jest nasze!

DSC_0303
fot. Katarzyna Leszczyńska

Niepewna pogoda nie przeszkodziła żakom tłumnie przejść ulicami Lublina w barwnym korowodzie. Wśród przebrań królowali superbohaterowie, ale i postaci z bajek oraz filmów. Podczas pochodu z każdej strony dochodzili nowi uczestnicy i na Tereny Zielone Politechniki Lubelskiej weszła olbrzymia grupa przebierańców, którą podczas koncertów rozgrzali Run East, Bas Tajpan, Bob One oraz O.S.T.R.

Juwenalia/KULturalia/Feliniada rozpoczęły się na Krakowskim Przedmieściu, gdzie władze Lublina przekazały przedstawicielom uniwersytetów symboliczne klucze do miasta. Następnie na Placu Litewskim rektorzy i przewodniczący samorządów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej wsiedli do luksusowych samochodów i poprowadzili studentów ulicami Lublina na Tereny Zielone Politechniki.

„Nie wiem, czy Ministerstwo daje dotacje na wspólną organizację Dni Kultury Studenckiej. Podobno jeszcze nie, ale myślę, że jak będzie pod wrażeniem tego, czego tutaj dokonujemy, to dostaniemy pieniądze za to, że potrafimy się zjednoczyć. Wszystkie uczelnie robią coś dobrego i pożytecznego dla naszej kochanej młodzieży” – tymi słowami rektor Politechniki Lubelskiej, prof. dr hab. inż. Piotr Kacejko, rozpoczął tegoroczne Juwenalia/KULturalia/Feliniada.

fot. Katarzyna Leszczyńska
fot. Katarzyna Leszczyńska

Jako pierwszy na scenie wystąpił Run East, który rytmami muzyki reggae rozgrzał publiczność. Oprócz swoich utworów zaprezentował również covery. Następnie, przy bitach DJ Hobbita, wystąpili Bas Tajpan i Bob One. Na scenie zrobili prawdziwe widowisko, podczas którego oprócz doskonałych utworów mogliśmy usłyszeć komentarze dotyczące naszej sceny politycznej i złego prawa. Koncert zakończył występ O.S.T.R., któremu na scenie niespodziewanie towarzyszyła Sacha Vee (wywiad z wokalistką mogliście przeczytać na naszej stronie: KLIK). Wszyscy zgromadzeni na Terenach Zielonych bawili się doskonale, a to dopiero początek tegorocznych Lubelskich Dni Kultury Studenckiej.

fot. Katarzyna Leszczyńska
fot. Katarzyna Leszczyńska

W tym roku, podczas wszystkich koncertów plenerowych, będą zbierane pieniądze na leczenie małej Lili Żaby. Dziewczynka od urodzenia żyje w ciemności. Jedyną szansą na to, żeby trzyletnia dziś Lili widziała jest operacja w Indiach. Jej koszt wynosi 100 tysięcy złotych. Wczoraj również mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę.

Poniżej galeria z Korowodu i Koncertu po Korowodzie. Więcej zdjęć możecie znaleźć na naszym Facebooku: KLIK.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

The following two tabs change content below.