Śpiewać każdy może

Śpiewanie to rodzaj zajęcia, które nie tylko sprawia nam radość, ale także przynosi korzyści dla naszego zdrowia. Wpływa pozytywnie na system fizyczny, psychiczny i emocjonalny.

Będąc dziećmi budziła się w nas spontaniczna potrzeba śpiewania czy tańczenia. Niestety dorośli hamują tę potrzebę, zasłaniając się stwierdzeniem, że w tym wieku to nie wypada lub zwykłym „fałszowaniem”. Oczywiście, nikt nam nie każe stawać na środku ulicy i zaczynać śpiewać i tańczyć bez powodu (nie oszukujmy się, zapewne byłoby to dziwnie odebrane ze strony innych przechodniów), ale będąc na spotkaniu ze znajomymi, czemu nie urządzić sobie karaoke? Dodatkowo śpiewanie w grupie pozytywnie wpływa na samoocenę oraz sprawia, że nasze poczucie przynależności wzrasta. Śpiew nie tylko nas relaksuje i uspokaja, ale również pozytywnie wpływa na układ oddechowy i układ krążenia. Przede wszystkim wzrasta poziom dopaminy, czyli hormonu szczęścia. Dobrym przykładem jest sama muzykoterapia, czyli po prostu leczenie muzyką, która zmniejsza lęk, a podnosi samoocenę. Tak więc, czemu by nie śpiewać, skoro ma to właściwości prozdrowotne?

The following two tabs change content below.
Dominika Karpinska

Dominika Karpinska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Dobra kuchnia i sport to coś, co uwielbiam. Jestem bardzo ciekawa świata, marzą mi się podróże. Wolny czas lubię poświęcić na czytaniu dobrych książek.
Dominika Karpinska

Ostatnie wpisy Dominika Karpinska (zobacz wszystkie)