SOS dla wysuszonej skóry dłoni

Chłód, mróz czy wiatr nie sprzyjają zdrowej kondycji naszych dłoni, dlatego stają się one szorstkie i suche. Zabiegi kosmetyczne wymagają przeznaczenia większej ilości gotówki, dlatego przedstawiamy domowe sposoby na piękne dłonie, które nie są kosztowne i czasochłonne.

O tej porze roku nasze dłonie są najbardziej narażone na pęknięcia i zaczerwienienia. Zmiany temperatur z tych niskich na zewnątrz, na te powyżej dwudziestu stopni wewnątrz pomieszczeń sprawiają, że naskórek staje się wysuszony. Skuteczną metodą, by temu  zapobiec, jest noszenie rękawiczek. Jednak nawet one nie załatwią całej sprawy. Należy wtedy zastosować domowe zabiegi, takie jak peelingi czy maseczki.

Maseczka z oliwą i żółtkiem – wystarczy, że dodasz do żółtka 3 łyżki ciepłej oliwy i wymieszasz. Następnie posmaruj maseczką dłonie, owiń folią i ręcznikiem. Całość zmyj po 20 minutach.

Peeling z oliwy i cukru – w tym przypadku wymieszaj łyżkę oliwy, łyżkę cukru oraz około pół szklanki soku z cytryny. Taką mieszankę wcieraj przez kilka minut w dłonie, po czym spłucz to letnią wodą i na koniec użyj kremu odżywczego.

Kąpiel w kwiatach nagietka – 4 łyżki kwiatów nagietka zalej wrzątkiem. Po ostygnięciu naparu, zanurz w nim dłonie i odczekaj 10 minut. Następnie dokładnie je osusz i wmasuj krem odżywczy.

Jeśli chcemy uzyskać pozytywne efekty, zabiegi musimy powtarzać.

The following two tabs change content below.
Dominika Karpinska

Dominika Karpinska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Dobra kuchnia i sport to coś, co uwielbiam. Jestem bardzo ciekawa świata, marzą mi się podróże. Wolny czas lubię poświęcić na czytaniu dobrych książek.
Dominika Karpinska

Ostatnie wpisy Dominika Karpinska (zobacz wszystkie)