Social media sposobem na naukę

Większość ludzi nie rozstaje się ze smartfonem nawet na dłuższą chwilę. Internet stał się nieodłączną częścią życia współczesnego świata. Rozmowy ze znajomymi, zdjęcia pełne różnorodnych hasztagów czy Story, które mówią co nieco o naszym dniu – to wszystko przyciąga nasze zainteresowanie. Jak się okazuje, social media mają również miejsce na naukę.

Transmisje LIVE to – można by rzec – wykłady przez Internet. Eksperci w dziedzinie, która jest w punkcie naszego zainteresowania, wypowiadają się na dany temat i przede wszystkim dzielą się swoją wiedzą, swoimi odczuciami, a także cennymi radami. Takie spotkania to duża dawka wskazówek, nowych informacji, których może aktualnie poszukiwaliśmy albo po prostu coś, co warte jest przypomnienia. Transmisje na żywo to w wielu przypadkach ogromna dawka motywacji i szansa na uzyskanie szybkiej odpowiedzi na pytanie, które nas nurtuje.

Hasztagi na Instagramie można spotkać pod każdym zdjęciem. Za tymi słowami kryje się wiele ważnych informacji, ściśle z nimi związanych. Dodatkowo dotyczą fotografii, do której zostały one dołączone, co pomoże zobrazować i łatwiej zapamiętać daną rzecz. Natomiast udostępniając zdjęcie warto dodać hasztag w innym języku, co w efektywny sposób rozbuduje nasze słownictwo.

Oglądanie Story, które nawiązują tematyką do naszych zainteresowań, mogą stać się inspiracją i motywacją. Obserwowane przez nas osoby na portalach społecznościowych mają mnóstwo pomysłów, przemyśleń i to od nich możemy się dużo nauczyć. Natomiast prowadzenie własnego tzw. Studygramu jest obowiązkiem, wiele osób wręcz czeka na coś nowego, co daje siłę do działania i pewności, że nasza praca nie idzie na marne.

Grupy na Facebooku to często fala ważnych informacji. W przypadku studentów będzie to wysyłanie zdjęć z notatkami, czy rozwiązanie wspólnie zadania, potrzebnego na najbliższe zajęcia. Takie grupy pomagają w rozwiązaniu wielu problemów, dla wielu osób są dużym wsparciem. To miejsca, gdzie można podzielić się własnymi doświadczeniami w konkretnej dziedzinie, a także poznać nowych ludzi, nabyć kontakty.

Nauka dzięki social mediom przychodzi nam z dużą łatwością w porównaniu do tej, kiedy trzeba sięgnąć po informacje z książki. Dlatego warto mieć na uwadze nie tylko to, co aktualnie dzieje się w życiu naszych znajomych, ale spróbować zaobserwować inne miejsca, które mogą wnieść coś nowego, cennego do zapamiętania. Nie należy jednak przy tym zapomnieć o tym, jak ważne jest sprawdzenie źródła informacji, aby nie wprowadzono nas w niepotrzebny błąd.

The following two tabs change content below.
Avatar

Ewelina Mirocha

Jestem studentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Uwielbiam wszystko to, co związane jest z modą. Wolny czas lubię spędzić z dobrą książką.
Avatar

Ostatnie wpisy Ewelina Mirocha (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz