Snapchat – mobilny alkomat

acura-sent-100-followers-a-snapchatCzy mieliście kiedykolwiek taką sytuację, że wysłaliście komuś, bądź też wstawiliście po pijaku na portal społecznościowy zdjęcie, kompromitujące Was lub kogoś z Waszych znajomych? Jeśli tak, jest dla Was odpowiednie rozwiązanie. Snapchat to aplikacja, umożliwiająca przesyłanie do znajomych zdjęć i filmów, które po kilku sekundach ulegają totalnej autodestrukcji.

Snapchat dostępny jest zarówno na urządzenia mobilne z systemem Android, jak i na iPhone.  Powstał we wrześniu 2011 roku. Aplikacja umożliwia wysyłanie zdjęć i filmów do konkretnie wybranych znajomych z listy. Odbiorca widzi wiadomość przez maksymalnie 10 sekund. Nadawca może ustawić czas, w którym dana wiadomość będzie widoczna przez odbiorcę. Jak korzystać ze Snapchat? To proste. Wystarczy ściągnąć aplikację na urządzenie mobilne. Następnie należy zarejestrować swoje konto, podając adres e-mail oraz hasło, które umożliwi zalogowanie. Po rejestracji wyszukujemy z listy kontaktów osoby, które już mają konto w aplikacji lub naszych znajomych, ręcznie wpisując ich dane. Kolejnym krokiem jest zrobienie zdjęcia lub też jego wybór z albumu. Zaznaczamy odbiorcę naszego komunikatu i ustawiamy czas, przez który wiadomość będzie widoczna na ekranie jego urządzenia. Możemy regulować czas od jednej do dziesięciu sekund. Podczas, gdy odbiorca otworzy naszą wiadomość, zostanie ona usunięta z serwera Snapchata, po upłynięciu ustawionego przez Nas przedziału czasowego. Istnieje jednak możliwość przechwycenia zdjęcia, które wysłał Nam użytkownik. Wystarczy po prostu zrobić zrzut ekranu. Tutaj jednak pojawia się pewien haczyk: nadawca wiadomości dostanie informację, że dany użytkownik zrobił zrzut ekranu zdjęcia, które mu wysłał.

snap-chat-explain-yourself
źródło: www.digitaltrends.com

Snapchat odniósł wielki sukces. Mottem założycieli było, po pierwsze: „obraz jest wart więcej niż tysiąc słów”, po drugie: „uchwycić moment” i po trzecie: „nic nie trwa wiecznie”.  Pomysłodawcy aplikacji nie muszą martwić się o powiększanie serwerów, ponieważ każde zdjęcie wysłane przez użytkowników ulega całkowitemu skasowaniu, co znacznie obniża koszty utrzymania aplikacji na rynku.

The following two tabs change content below.
Sylwia Kędzierawska

Sylwia Kędzierawska

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Ulubiony zespół to bez wątpienia One Republic. Uwielbia słuchać wersów Pezeta. Książka do której często wraca: "Uratuj mnie" Guillaume Musso. Największe marzenie? Zwiedzić Los Angeles i Nowy Jork.