Słyszeliście o Sarahah?

Sarahah to aplikacja, która w zaledwie kilka miesięcy po premierze bije rekordy popularności. Swoją premierę na świecie miała w czerwcu a jej popularność zaczęła się w Polsce w okresie wakacyjnym.

Twórcy Sarahah pochodzą z Arabii Saudyjskiej a nazwa aplikacji, w wolnym tłumaczeniu, oznacza „szczerość”. Korzystanie z aplikacji polega na tworzeniu przez użytkownika konta na platformie, na której inni internauci anonimowo zamieszczają treści niepodlegające żadnym ograniczeniom. W większości są to pytania skierowane do użytkownika bądź opinie na jego temat. Kluczem do sukcesu okazała się anonimowość, oraz kompatybilność z serwisami społecznościowymi. Użytkownik może zamieścić odpowiedź na kilka sposobów, nie może jednak bezpośrednio odpowiedzieć na zadane przez kogoś pytanie, ale może to zrobić przy pomocy innych mediów społecznościowych korzystając np. z Facebooka w formie postu lub z Instagrama w formie zdjęcia.

Na pierwszy rzut oka w korzystaniu z aplikacji nie ma nic groźnego, jednak eksperci zgodnie twierdzą, że może stać się ona źródłem tragedii. Największe obawy budzi brak kontroli i ograniczeń nad zamieszczanymi treściami, co w połączeniu z brakiem odporności dużej liczby nastolatków na hejt, może być katastrofalne w skutkach.

The following two tabs change content below.
Mateusz Huczuk

Mateusz Huczuk

Mateusz Huczuk

Ostatnie wpisy Mateusz Huczuk (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz