Slap The World Tour 2014 – czyli koncert MIYAVIego w Polsce

patiPo raz drugi w Polsce, po raz pierwszy w Krakowie! Artysta nazywany przez wielu postacią kultową, wokalista, klawiszowiec, gitarzysta, kompozytor i producent – ten wszechstronnie utalentowany muzyk już w tę niedzielę zawita do Krakowa.

Miyavi to gitarzysta i jeden z czołowych artystów japońskiej sceny. Sławę zdobył dzięki zespołowi Dué le Quartz, grając na gitarze pod pseudonimem Miyabi, a po jego rozpadzie rozpoczął w 2002 roku karierę solową, zmieniając przy tym pseudonim na ten obecny. Jeszcze w tym samym roku wydał debiutancki album Gagaku. Niewiele czasu minęło, gdy Miyavi stał się jednym z rozpoznawalnych artystów. Przełomem stał się 2005 rok, w którym muzyk wydał krążek Miyavizm i dzięki któremu regularnie zaczął gościć na japońskich listach przebojów, a na koncertach gromadzić tłumy. Wystąpił także w legendarnym tokijskim Budokanie.

Jednak Miyaviemu status gwiazdy na rynku japońskim nie wystarczył. W pewnym momencie wyjechał na pół roku do USA, gdzie podszlifował swój angielski, dzięki czemu dziś może płynniej śpiewać i udzielać wywiadów w tym języku. Zyskał też sławę poza Japonią, a będąc w Stanach, poznał swoją obecną żonę – Melody.

 

W pewnym momencie Miyavi zaczął tworzyć utwory z elementami japońskiego popu (sformułowanie celowo użyte, ze względu na różnicę pomiędzy popem, a j-popem) czy hip-hopu. Nie każdy jednak zaakceptował odejście artysty od j-rockowych klimatów, pojawiła się fala krytyki, także w Polsce. Jednak ten fakt pokazuje, że Miyavi umie się odnaleźć w każdym gatunku muzycznym i nie straszne mu nowe wyzwania.

 

Muzyk, dzięki współpracy z KnockOut Production, w niedzielę da występ w krakowskim klubie STUDIO. Oby koncert był tak dobry, jak ten dwa lata temu w Centrum Stoczni Gdańsk, gdzie artysta, wniebowzięty polską publicznością , na sam koniec wykrzyczał „Kocham Cię, Polsko!”. Miejmy nadzieję, że tak będzie i tym razem.

 

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie: http://knockoutprod.net/site/koncert/miyavi

 

The following two tabs change content below.
Patrycja Hryniewicz

Patrycja Hryniewicz

Tryska pozytywną energią. Fanka klasycznego rocka i dobrego brzmienia. Miłośniczka japońskiej kultury i... nie tylko;) Lubi ciekawe książki i dobre filmy. Wielbicielka Johnnego Deepa. Narzeka na wieczny brak czasu. Próbuje pisać opowiadania, których z reguły nie kończy. Niekiedy też rysuje. Zbzikowana na punkcie kotów. Do niedawna prezenterka w internetowym Radiu Aoi, teraz stawia pierwsze kroki jako reporterka w Akademickim Radiu Centrum.
Patrycja Hryniewicz

Ostatnie wpisy Patrycja Hryniewicz (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz