Gdzie się podziały nasze klucze?

Ile razy miałyście problem ze znalezieniem czegoś w swojej torebce? Ani razu? A ile razy wasi mężczyźni mieli z tym problem? Zapewne setki razy. My już wiemy, co tak naprawdę znajduje się w kobiecych torebkach i gdzie, co leży.

Wydawać się może, że są to studnie bez dna, w które można schować całe tomy książek jak w Harrym Potterze, czy samochód jak w Simsach. Nic bardziej mylnego. One też mają swoje granice możliwości, a co więcej mają dno. I wcale nie tak trudno jest się w nich odnaleźć.

Wbrew powszechnej opinii, że jak wrzuci się telefon, to już nigdy się go nie znajdzie, to my, kobiety, zawsze wiemy gdzie, co leży. Wszystko jest na swoim niepoukładanym miejscu. Portfel obok długopisu, a klucze przyciśnięte stertą książek i okularami.

Zapytaliśmy kilka studentek, co trzymają w swoich torebkach. Odpowiedzi były różne. Od portfela i kluczy, po szczoteczki do zębów,  pomadki i gazy pieprzowe. Bo przecież nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Może będziemy potrzebowały zapłacić za bilet na autobus, powalić uśmiechem księcia Williama, albo stać się Wonder Woman i ocalić świat.

Instrukcja, jak odnaleźć się w torebce.

Najlepszym rozwiązaniem będzie nic nie ruszać. Zawołaj osobę upoważnioną do rozbrajania torebki i zaczekaj, aż poda ci niezbędną rzecz.

I choć mężczyźni śmieją się z nas, że mamy tam bałagan, to oni wcale nie są lepsi. Wystarczy spojrzeć na ich skrzynki na narzędzia. Większy chaos niż w Hadesie, ale to my jesteśmy bałaganiarami.

W końcu przychodzi ten moment, kiedy idziecie do miasta i trzeba coś schować. Wtedy torebka jest cudowna, bo nie muszą nosić nic po kieszeniach. Nie ważne, że nabawiamy się skrzywienia kręgosłupa, ważne, że power bank i portfel są schowane.

Czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują. Po prostu każdy odnajduje się najlepiej w swoim środowisku. Kobiety w torebkach, a mężczyźni w garażu.

The following two tabs change content below.
Klaudia Szczerbakowska

Klaudia Szczerbakowska

Studentka, dziennikarka, pisarka. Założycielka profilu natura_o_poranku na instagramie i bloga o tym samym tytule. Astrologia, natura i pozytywne myślenie.
Klaudia Szczerbakowska

Ostatnie wpisy Klaudia Szczerbakowska (zobacz wszystkie)