#sesjadepresja

Dramat studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Cały Majdanek przeżywa wewnętrzny kryzys. Rektor Uczelni ogłosił stan wyjątkowy, a panie z dziekanatu nie wiedzą co robić, widząc studentów w tak opłakanym stanie. Zwłaszcza tych z pierwszego roku.

student-1178024_1920Dziś rozpoczęła się sesja. Dla wielu nawet to słowo jest problematyczne, a na samą myśl o tym straszliwym okresie roku akademickiego dostają drgawek i palpitacji serca. Tłumaczą, że nie byli świadomi zbliżających się terminów, wszystko wydawało się takie odległe, przecież niedawno rozpoczynali studia, chcą pisać wniosek o przełożenie egzaminów – swe pismo konsultowali nawet z prawnikiem. I choć starsze roczniki zapewniają, że nie ma się czego bać, że każdy musi przez to przejść, ciężko w to uwierzyć, gdyż przede wszystkim obawiamy się nieznanego.

– Nie daję rady z tą presją, niby zaliczyłem część egzaminów w terminie zerowym, jestem perfekcyjnie przygotowany, znam na pamięć zarówno literaturę obowiązkową, jak i uzupełniającą, lecz wciąż mam wrażenie, że za mało wiem – swymi rozterkami dzieli się z nami student I roku dziennikarstwa.

Dlatego dla wszystkich studentów, którzy nie wiedzą, jak przeżyć najbliższe dwa tygodnie, przygotowaliśmy krótki poradnik:

  1. Zarwanie trzech nocy z rzędu nie przyniesie oczekiwanych efektów – sen jest ważnym elementem nauki, zapamiętywania i segregowania informacji. Nie pomogą Ci hektolitry kawy czy energetyki, koktajl z jarmużu i amfetaminy też nie.
  2. Przeczytanie mnóstwa książek i naukowych publikacji, z których rozumiesz co dziesiąte słowo, nie zrobi z Ciebie specjalisty w danej dziedzinie. Skup się na własnych, rzetelnych notatkach z wykładów – posiadasz takie, prawda? : )
  3. Wspólna nauka z przyjaciółmi – to nawet nie brzmi tylko jak oksymoron, każdy wie, że skończy się jak zwykle. Ta forma działa jedynie godzinę przed egzaminem, gdy wszyscy czekacie pod salą – sprawdzone i potwierdzone info.
  4. Każdy wie, ze jesteś fit, ale zadbaj o swój mózg – orzechy, gorzka czekolada, pełnowartościowe produkty – i koncentracja się poprawi, i humor będzie lepszy.
  5. Każdy musi przez to przejść, a kto da radę lepiej niż Ty? Wiara w siebie i własne możliwości potrafi zdziałać cuda. W każdym razie, redakcja „Coś Nowego” życzy wszystkim studentom powodzenia na egzaminach!

The following two tabs change content below.
Wiktoria Frej

Wiktoria Frej

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zakręcona, co widać na załączonym obrazku. Już dawno postanowiła dorosnąć dopiero na starość. Bez wzajemności zakochana w Czesławach swojego życia, ponadto w dobrych książkach i jedzeniu. Ceni słowo pisane ponad wszystko.
Wiktoria Frej

Ostatnie wpisy Wiktoria Frej (zobacz wszystkie)