Seksowna komedia

1Ostatnio prymat na ekranach kinomaniaków wiodły filmy nominowane do Oscarów. Myślę jednak, że powoli zaczynamy mieć dość tych wszystkich dzieł z górnej półki i aktorów o typowo hollywoodzkich twarzach. Jeżeli macie ochotę na coś lekkiego, co pozwoli Wam się zrelaksować i jest idealne do obejrzenia z drugą połówką, polecam Wam gorąco „To tylko seks”.

Film jest skategoryzowany jako komedia romantyczna. Daleko mu jednak (na całe szczęście) do typowego „romansidła”. Reżyser (Will Gluck) odbiegł od stereotypowej historii, opartej na kopciuszku i księciu z bajki na białym koniu. Jak sam tytuł filmu mówi, scenariusz opiera się na seksie bez zobowiązań pomiędzy dwójką przyjaciół. Oczywiście, jak na komedię romantyczną przystało, rozwija się pomiędzy nimi głębsze uczucie, do którego za wszelką cenę nie chcą się przyznać.

Panie przed ekrany może przyciągnąć przede wszystkim odtwórca głównej roli – Justin Timberlake. Moje drogie, która z nas bowiem oparła by się temu przystojniakowi? Panowie ttsrównież nie mają na co narzekać. Jego „łóżkową przyjaciółkę” gra prześliczna Mila Kunis. Ja jestem niesamowicie zadowolona z obsady – zwłaszcza przez to, że nie są to typowo hollywoodzkie twarze, a zwykli młodzi aktorzy. Te wybory pokazują, że film jest bogaty w świeżość i charyzmę. Dlatego też ogląda się go z lekkością i wielką przyjemnością. Wpływa na to również miłość, która ukazana jest w końcu w bardziej przyziemny sposób, niż we wszystkich typowych komediach romantycznych.

„To tylko seks” to również przepiękne zdjęcia Nowego Jorku. Mnie przede wszystkim przyciągnęła panorama miasta, pokrytego światłem zachodzącego słońca, nagrana z dachu jednego z budynków. Do tego znana wszystkim ścieżka dźwiękowa i parodiowanie typowych „romansideł” – oto przepis na udany film według Glucka. O dialogach nie będę się zbytnio rozwijać, chociaż bywają momenty ściskające widza za gardło, jak i te rozbawiające do łez.

Jeżeli zatem macie wolne popołudnie i chcecie je wykorzystać na obejrzenie dobrego filmu, przy którym będzie można odpocząć, polecam gorąco „To tylko seks”. Najlepiej do pary z ukochaną osobą, ale wśród przyjaciół również można się z niego pośmiać.

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.

Napisz komentarz