Rzeczywistość odzwierciedleniem naszych myśli

Ile razy wydawało się wam,  że życie robi wszystko na przekór? Marzenia odbiegają od rzeczywistości, łapiemy „doła”, nie mamy powodów, żeby wstawać z łóżka, a każdy poniedziałek jest beznadziejny? Wszystko za sprawą naszych myśli.

Oczywistym stwierdzeniem jest, że wszystko zależy od naszego punktu widzenia. Jeśli myślimy o czymś w negatywny sposób, wówczas wydaje się to mniej kolorowe, a to, co dobre, staje się bardziej atrakcyjne. Wniosek? Ma na to wpływ nasze postrzeganie.

Nie tylko, to co dzieje się do koła, na nas oddziałuje. My również oddziałujemy na nasze otoczenie i to nie tylko za sprawą naszych czynów. To, co myślimy i robimy, staje się formą dla tego, co otrzymujemy i kim się stajemy. Nasze myśli zachowują się dokładnie tak samo, jak nasze działania. Są nawet pierwszym stadium, aby coś zrobić.

Dlaczego zatem naszych zmian nie zacząć od miejsca, w którym się wszystko zaczyna? Nikt nie ma wpływu na to, o czym myślimy, bez względu na to, czy mówimy o tym głośno, czy nie. Oprócz nas samych nikt nie ma tam dostępu. Dlatego bezsensownym wydaje się stwierdzenie, że nie możemy czegoś zrobić lub, że coś stoi nam na przeszkodzie. Jedynym, co wiąże nam ręce są nasze negatywne myśli, jednak i je możemy zmienić.

Jeżeli chcemy zmienić coś w naszym życiu, musimy zacząć właśnie od nich.

Jak odnaleźć sens w naszych myślach?

Z całą pewnością karcenie siebie nie jest dobrym rozwiązaniem. Mówimy tu o mówieniu sobie, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, aby coś zrobić. Stawiamy sobie ograniczenia, zupełnie bez sensu. Podobna sytuacja jawi się, z naszym lękiem. „Boję się, że mi się nie uda”, „boję się odezwać”, „nie uda mi się, ponieważ…”. Z całą pewnością większość z nas mówi to do siebie przy każdej sytuacji, która wydaje się wykraczać poza nasze możliwości. Jednak nasze myśli nie mają żadnych ograniczeń, jedyne, co stoi im na przeszkodzie, aby się rozwijać i snuć dalekosiężne plany, jesteśmy my sami. Boimy się sytuacji, których nie znamy, a przecież tylko to, co nowe jest w stanie nas rozwijać.

Nie bójmy się snuć wielkich planów, „ponieważ wszystko jest dobre w naszym świecie” – warto powtarzać to sobie codziennie. Skoro możemy stawiać sobie ograniczenia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby te ograniczenia przezwyciężyć. Świat, który nas otacza nie jest szary. Wydaje się takim być, ponieważ powtarzaliśmy to sobie przez całe życie. Nie zaczynajmy zmian od poniedziałku, zacznijmy je od teraz.

 

Poniżej znajduje się link do artykułu dotyczącego wpływu słów na nasz organizm. Polecamy.

http://www.cosnowego.idiks.org/moc-pozytywnych-slow/

The following two tabs change content below.
Klaudia Szczerbakowska

Klaudia Szczerbakowska

Studentka, dziennikarka, pisarka. Założycielka profilu natura_o_poranku na instagramie i bloga o tym samym tytule. Astrologia, natura i pozytywne myślenie.
Klaudia Szczerbakowska

Ostatnie wpisy Klaudia Szczerbakowska (zobacz wszystkie)