Romantycznie, ale bez zadłużenia, czyli… sposób na walentynki

Walentynki bez długówW dzień zakochanych każdy chciałby podarować ukochanej osobie coś wyjątkowego. Prezent ma wyrazić nasze oddanie i uczucia. Nie zawsze jednak dysponujemy dużym budżetem. Co robić w takiej sytuacji? Jak wybrać niedrogi prezent, aby wywołać szczerą radość? W naszym rankingu prezentów walentynkowych podpowiadamy, czym można obdarować drugą połówkę, nie tracąc przy tym fortuny i nie wpadając w długi.

Walentynki to czas, w którym każdy chce wywołać uśmiech na twarzy bliskiej osoby, wręczając jej ujmujący upominek. To właśnie w tym czasie witryny sklepowe kuszą nas pomysłami na prezenty, których ceny nie należą do najniższych. Zanim więc zdecydujemy się na zakup wymarzonego podarunku, warto wcześniej zastanowić się, jakim budżetem dysponujemy. Warto również pamiętać, aby w ferworze walentynkowych zakupów nie wydawać pieniędzy na niepotrzebne rzeczy.

Biura podróży również kuszą romantycznymi wyjazdami dla par. Zastanówmy się jednak dobrze, czy stać nas np. na pobyt w ekskluzywnym SPA, albo w jednej z europejskich stolic, np. w Paryżu. Jeśli borykamy się z problemami finansowymi, starajmy się ich nie pogłębiać.

Walentynki to miły akcent, dzięki któremu możemy sprawić przyjemność naszym bliskim. Zanim jednak znajdziemy sposób na świętowanie, warto zastanowić się, czy dysponujemy budżetem na ten cel – mówi Karolina Barańska z Grupy KRUK. – Jeśli nie, pomyślmy raczej o takiej formie spędzenia tego dnia, aby niepotrzebnie nie popaść w zadłużenie.

Należy pamiętać, że drobne gesty są cenniejsze, niż niejeden kosztowny prezent. Zaplanowanie atrakcyjnego wieczoru przy świecach możliwe jest w domu przy dobrej, samodzielnie przygotowanej kolacji. Atrakcje w postaci oglądania filmu, czy gier planszowych to również dobre pomysły na spędzenie wspólnych chwil. Miłym upominkiem jest także własnoręcznie wykonana kartka walentynkowa. Jeżeli lubimy tradycyjne prezenty, bardzo dobrze sprawdzają się bransoletki i kolczyki dla kobiet, a dla mężczyzn spinki do mankietów. Warto sprawdzić, czy w gronie naszych znajomych jest osoba, która hobbystycznie tworzy drobne upominki – biżuterię, robótki ręczne, ceramikę. Najczęściej są to wyjątkowe, pojedyncze egzemplarze, które na pewno zapadną naszej drugiej połówce w pamięci. Można również sięgnąć po bardziej tradycyjne symbole walentynkowe, takie jak czekoladki w kształcie serca, czy bukiet kwiatów.

Dla osób, które nie są pewne swoich zdolności manualnych, najlepszym rozwiązaniem będą zakupy w internecie, gdzie ceny są znacznie niższe, a wybór produktów znacznie większy. Dodatkowym atutem jest wygoda, gdyż zakupione w e-sklepie prezenty najczęściej dostarczane są bezpośrednio pod wskazany adres. W celu znalezienia upominku dla ukochanej osoby warto wykorzystać kończące się powoli zimowe wyprzedaże w galeriach handlowych. Dzięki temu za małe pieniądze możemy kupić coś wyjątkowego.

Takie tańsze, ale za to kreatywne prezenty, będą równie sympatycznym przejawem pamięci i miłości. Zwłaszcza, jeśli borykamy się z problemami finansowymi. Własnoręcznie przygotowany upominek nie pogłębi wówczas naszego zadłużenia, a my będziemy mogli spędzić spokojne, romantyczne walentynki.

The following two tabs change content below.