Razem jesteśmy siłą – Tallib, Luxtorpeda, Happysad, Grubson

fot. Katarzyna Leszczyńska
fot. Katarzyna Leszczyńska

Teraz można to powiedzieć otwarcie – studencki Lublin jest już całkowicie wkręcony w tegoroczne Dni Kultury Studenckiej. W trzecim dniu trwania imprezy mieliśmy okazję obejrzeć występy kolejnych znamienitych artystów polskiej sceny muzycznej, którzy reprezentowali zróżnicowane gatunki muzyczne od reggae i dancehall, przez hard rock i alternatywę po polski hip-hop.

Po godzinie 18.00 muzyczny maraton otworzyła londyńska grupa heavymetalowa Metasoma, co ciekawe, założona przez dwóch Polaków – Voytka Golbiaka oraz Michala Sedzielewskiego. Póki co, zespół ma na swoim koncie dwie EP-ki pt.: Metal Erosion (2010), Dead Happy (2014) oraz album studyjny Mirror of Life (2014).

Zaraz po ostrej dawce mieszanki heavymetalu z rock’n’rollem scenę przejął urodzony w Lublinie Tomasz Słota, pod pseudonimem artystycznym TaLLib, w towarzystwie D’Roots Brothers. Wokalista i kompozytor zamiłowanie do muzyki przejawiał już w dzieciństwie, uczęszczając na konkursy muzyki angielskiej. Poznanie pochodzącego z Karaibów muzyka trwale zakorzeniło w nim rytmy muzyki reggae, którą gra po dzień dzisiejszy.

Swobodne, wyluzowane dźwięki były przeciwieństwem tego, co nastąpiło kilka minut później. Piątka muzyków, z gitarami w dłoniach, rozpętała prawdziwą burzę, grając utwory z ich najnowszej płyty MYWASMYNAS – nie trzeba oczywiście wspominać, że chodzi o Luxtorpedę. Wśród nowych utworów był Silnalina – obecnie przebywający w pierwszej dziesiątce notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

fot. Katarzyna Leszczyńska
fot. Katarzyna Leszczyńska

Wśród zgromadzonej na Terenach Zielonych Politechniki Lubelskiej publiki szał wywołał Happysad. Jeszcze przed występem gwiazdy wieczoru można było usłyszeć rzeszę miłośników Jakuba Kawalca i muzyki jego zespołu, śpiewających najpopularniejsze utwory, wśród nich Zanim pójdę.

fot. Katarzyna Leszczyńska
fot. Katarzyna Leszczyńska

Finałowo, wraz z Jareckim i BRK, wystąpił Grubson. Jego koncert, jak co roku, wybił publiczność do nieba. Szczególnie emocjonującym momentem była piosenka Na szczycie, którą wraz z artystą śpiewały całe Tereny Zielone. Wyjątkowa inscenizacja, wraz ze skitami, na długo zostanie w pamięci lubelskich studentów.

fot. Katarzyna Leszczyńska
fot. Katarzyna Leszczyńska

Mieszanka gatunków nie przeszkodziła publiczności w uczestniczeniu w trzecim dniu Juwenaliów. Na występach pokazali się fani mocnego brzmienia, jak i alternatywy oraz reggae. 7 maja widzowie i studenci zetkną się z rodzimą muzyką disco polo, którą zagrają m.in.: Czadoman, Solaris, Megustar oraz zespół Boys, obchodzący w tym roku 25-lecie działalności muzycznej. Widzimy się pod sceną! 🙂

Na naszym Facebooku czeka na Was więcej zdjęć z wczorajszych koncertów. Są również zdjęcia z Korowodu. Wpadajcie, oznaczajcie siebie i znajomych! 🙂

The following two tabs change content below.
Michał Abramek

Michał Abramek

Pochodzący z prowincjonalnego miasta w województwie lubelskim student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, założyciel Agencji Reporterskiej "PassionTV" oraz kanału "Bez Cenzury". Preferuje zamiłowanie do starej, dobrej muzyki, jaka bawiła starsze pokolenia, zapalony fan rocka progresywnego, hard rocka i muzyki awangardowej bez ustanku poszukujący nowych, ciekawych brzmień.

Napisz komentarz