#RatujTygrysy #PodajDalej

wwf-logoNa ratunek łosiom, wilkom, fokom, rysiom, a ostatnio TYGRYSOM! WWF ruszyła właśnie z kolejnymi działaniami na rzecz ochrony środowiska. Nasza redakcja również przyłączyła się do tej akcji. 

„#Ratuj tygrysy #Podaj dalej” to kolejna akcja mająca na celu ochronę gatunków zagrożonych. To niedorzeczne, że tygrysom, tak majestatycznym stworzeniom, grozi wyginięcie. Niestety każdego tygodnia giną dwa dziko żyjące tygrysy. A winni są temu 3269c743f9tygrysy261106aludzie, poprzez takie działania, jak wycinanie lasów czy kłusownictwo. Zarówno te, jak i inne zwierzęta są traktowane przedmiotowo. Jak podaje WWF: „Tygrysie organy i kości są popularnymi składnikami preparatów tradycyjnej medycyny azjatyckiej, praktykowanej także poza granicami Azji (również w Polsce!). Tymczasem nie ma naukowego uzasadnienia skuteczności tych preparatów. Produkcja specyfików z części ciała tygrysa to proceder, którego zatrzymanie wymaga ogromnych nakładów finansowych i zaangażowania wszystkich – nie tylko władz parków narodowych i rezerwatów przyrody.”

 

Co więcej niepokojące jest też to, jak spadła ilość żyjących na wolności tygrysów, bo aż o 95 % (jak podaje oficjalny portal WWF). Jest to bardzo niepokojące zjawisko i jeśli nie ulegnie ono poprawie to najprawdopodobniej za ok. 8 lat ten gatunek zupełnie wyginie.
Przekazując darowiznę (co najmniej 30 zł) pomożesz ocalić zagrożony gatunek. (link)

Akcje WWF wspierają również osoby z show biznesu, m.in. Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Maciej Orłoś, Dorota Wellman, Marcin Prokop, Piotr Najsztub itd.

Warto przypomnieć, że World Wide Fund for Nature, czyli Światowy Fundusz na rzecz Przyrody, to organizacja pozarządowa, która działa ponad 50 lat. Pomysłodawcą jej założenia był dyrektor generalny UNESCO – sir Julian Huxley. Więcej na www.wwf.pl

The following two tabs change content below.
Avatar

Joanna Łukasiewicz

.