Pstryk i cyk

Interesujesz się fotografią? Mamy coś dla ciebie! W najbliższą sobotę odbędzie się wernisaż i spotkanie z Wojciechem Druszczem.

Już 24 marca odbędzie się spotkanie z Wojciechem Druszczem w sali kinowej Centrum Spotkania Kultur o godzinie 12:00, a wystawę jego dzieł można będzie podziwiać w Galerii Saskiej (ogrodzenie Ogrodu Saskiego). Wystawa będzie dostępna do 30 kwietnia. Podczas spotkania będziesz mieć możliwość rozmowy z osobą, którego dzieła doceniane są na wielu konkursach i wystawach na całym świecie.

Dla niewtajemniczonych, ale ciekawych osób, przybliżamy sylwetkę Wojciecha Druszcza. To polski fotoreporter, fotograf, który swoją pracę rozpoczął w Centralnej Agencji Fotograficznej w 1966 roku. Był fotoreporterem w dzienniku „Głos Pracy”, tygodnikach „Sportowiec”, „Literatura”, „Kultura” i miesięczniku „Magazyn Rodzinny”. W drugiej połowie lat 80. i w latach 90. współpracował z Agence France Presse (AFP). W 1992 roku został kierownikiem działu fotograficznego „Magazynu Gazety Wyborczej”, a od 1997 roku w „Rzeczpospolitej”, później działu fotograficznego „Polityki”. Jego fotografie były publikowane w pismach zagranicznych, m.in.: „Life”, „Time”, „Newsweek”, „New York Times”, „Washington Post”, „Figaro”. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, Stowarzyszenia Autorów ZAIKS oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Wyróżniony na World Press Photo w 1977 roku, wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach fotograficznych.

Jeśli jesteś fanatykiem fotografii i wiążesz z tym swoją przyszłość, może właśnie to spotkanie będzie dla ciebie okazją na pewnego rodzaju inspirację w tworzeniu swoich dzieł.

The following two tabs change content below.
Zaneta Choinka

Zaneta Choinka

Studiuję dziennikarstwo i komunikacje społeczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Interesuję się muzyką i tańcem. Lubię podróżować i poznawać nowych ludzi. W życiu ważne są dla mnie wartości rodzinne i przyjacielskie.
Zaneta Choinka

Ostatnie wpisy Zaneta Choinka (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz