Przyjdź, zobacz i… zostań w Coś Nowego

12108981_819354534850316_2393491707102723787_nDługo zastanawiałam się, w jaki sposób zachęcić Was do dołączenia do naszej redakcji. Stwierdziłam, że najlepiej będzie, gdy opowiem swoją historię. Byłam na I roku studiów i usłyszałam o naborze do gazety studenckiej „Coś Nowego”. Zdecydowałam, że przyjdę i zobaczę, jak to wszystko wygląda. Miałam spotkanie z redaktor naczelną (z Kasią), która była dla mnie bardzo uprzejma. Myślałam, że problemem będzie to, że jestem z Ukrainy i otrzymam negatywną odpowiedź. Okazało się jednak, że nie ma to żadnego znaczenia i dostałam zadanie, żeby napisać tekst na dowolny temat.

Po wysłaniu tekstu otrzymałam zaproszenie na zebranie redakcji. Strasznie się martwiłam, ale ostatecznie okazało się, że na darmo. Klimat tego zebrania był tak luźny, miły i przyjemny, że niepewność znikła od razu. Kolejny krok był za mną. Podjęłam wówczas ostateczną decyzję – na 100% ZOSTAJĘ w Coś Nowego. W ciągu tamtego roku akademickiego może nie opublikowałam setki tekstów, ale nauczyłam się pisać, mogłam czerpać od innych na różnych warsztatach dziennikarskich. Poza pisaniem mieliśmy również dużo wydarzeń: zebrania integracyjne, sesje zdjęciowe, przeróżne projekty, a także przyjemne niespodzianki od naszych „szefów”.

Teraz jestem na II roku, już mam za sobą jakieś doświadczenia i nadal jestem w Cosiu. Mam dużo pomysłów na artykuły, lepiej mi się pisze (robię coraz mniej błędów), jestem bardziej pewna swoich sił i możliwości. To nie jest tylko moja zasługa, to jest zasługa całego zespołu „Coś Nowego”, który prowadził, uczył co i jak mam robić, wspierał, kiedy coś się nie udawało.

W danej chwili piszę to i uśmiecham się, bo przychodzi mi na myśl pewna myśl: „ile wszystkiego można powspominać, a ile my jeszcze mamy przed sobą”. Jeśli przyjdziesz, jestem pewna, że z nami pozostaniesz, bo z Cosiem nie da się inaczej.

Serdecznie zapraszam wszystkich w imieniu redakcji na spotkanie rekrutacyjne w środę, 28.10.2015 roku, o godzinie 12.00, które odbędzie się w Instytucie Dziennikarstwa KUL, ul. Droga Męczenników Majdanka 70, SALA 222.

LINK do wydarzenia TUTAJ

Komu nie udało się dotrzeć na spotkanie, zapraszamy do kontaktu na Facebooku lub mailowo: kontakt.cos.nowego@gmail.com. 

The following two tabs change content below.
Teresa Ulianytska

Teresa Ulianytska

Obecnie studiuje na dziennikarstwo i komunikację społeczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uczestniczy w polsko-ukraińskim wolontariacie MP3 (możesz pomóc: prawda, pokój, pomoc). Jej zainteresowania: czytanie książek, oglądanie filmów i aktywny odpoczynek. Uwielbia podróżować i robić zdjęcia, a także śpiewać, organizować spotkania, imprezy oraz spędzać czas z bliskimi. W wolnym czasie przykłada się do nauki. 😉