Przepis na…

Masz już dość świątecznych życzeń, które co roku brzmią tak samo? Jesteś zmartwiony, gdy porównanie własnych słów do tych, które słyszysz od bliskich, wywołuje zażenowanie?

Ten przepis jest więc dla ciebie, szybko go przeczytasz, a co najważniejsze – składanie życzeń powinno stać się z nim przyjemne, a nie ciężkie.

Potrzebujesz:

– kogokolwiek (ale uwaga, im bliższa jest nam osoba, której składamy życzenia, tym więcej czasu poświęcamy na ich przygotowanie)

– okazji (wigilia, Nowy Rok, urodziny, Międzynarodowy Dzień Studenta itp.)

Nie potrzebujesz:

– sztucznego uśmiechu (do wyrażenia pozytywnych emocji z pewnością wystarczą nam słowa, poza tym udane życzenia same sprawią, że piękny uśmiech zagości na twojej twarzy)

– stresu

– prezentu (nie mówię, że nie należy go mieć – po prostu nie jest on niezbędny)

Przygotowanie: Przewidując zbliżającą się okazję do wymiany życzeń, sporządź listę osób, z którymi się spotkasz. Następnie po kolei umieść każdą z tych osób w swoich myślach na kilka minut. Dodaj odrobinę empatii, nieustannie podgrzewając wszystko pozytywnymi emocjami i wspomnieniami wspólnie spędzonych chwil. Uważaj na zmieszanie – może ono obniżyć jakość życzeń. Nie musisz zapisywać swoich pomysłów, na pewno zapamiętasz to, co naprawdę chcesz przekazać. Podawaj z pewnością siebie. Pamiętaj, aby nie starać się robić niczego na siłę; im bardziej naturalnie do tego podejdziesz, tym naturalniej się to uda.

Powodzenia!

The following two tabs change content below.
Krzysztof Chomicz

Krzysztof Chomicz

Wiecznie niewyspany student dziennikarstwa. Radomianin całym sercem. Trzeci z dziesięciu, już niebawem milioner, następnie familiarder. Większość czasu zajmuje mi oglądanie meczy Milanu i Barcelony, słuchanie amerykańskiego rapu i nauka prawa.
Krzysztof Chomicz

Ostatnie wpisy Krzysztof Chomicz (zobacz wszystkie)