Przegląd informacji sportowych

Kongres Agencji Antydopingowej
We wtorek (5.11) w Katowicach rozpoczął się kongres Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Prezydent RP Andrzej Duda otwierając to wydarzenie wyraził nadzieję, że skończyły się czasy wręczania medali uczciwym sportowcom wiele lat po zawodach. W trakcie kongresu nastąpi również zatwierdzenie szefa tej organizacji – ministra sportu i turystyki Witolda Bańki. Jego kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2020 roku. Na stanowisku zastąpi Craiga Reedie’ego, który tę funkcję pełnił od 2014 roku.

Collins zawieszony
Jak informuje liga NBA John Collins koszykarz Atlanta Hawks, został zawieszony na 25 meczów. Powodem było wykrycie w organizmie 22-letniego zawodnika peptyd, które stymulują wydzielanie hormonu wzrostu. Kara ma obowiązywać od wtorkowego meczu, kiedy Hawks zmierzą się z San Antonio Spurs. Collins w rozmowie z dziennikarzem ESPN Adrianem Wojnarowskim zapowiedział złożenie apelacji.

Skutki incydentu z Balotellim
Komisja Dyscyplinarna Włoskiej Ligi Piłkarskiej postanowiła zamknąć na jeden mecz część trybuny na stadionie w Weronie. Związane jest to z rasistowskim incydentem, którego ofiarą padł w niedzielnym spotkaniu ligowym zawodnik Brescii Mario Balotelli.

Nowy zawodnik
Ofensywny pomocnik Rajko Rep po raz pierwszy został powołany do reprezentacji Słowenii. Ma on szansę zagrać w meczach eliminacyjnych do mistrzostw Europy z Łotwą i Polską. 29-letni piłkarz na co dzień występuje w austriackiej ekstraklasie w barwach TSV Hartberg. Podopieczni selekcjonera Matjaza Kek mają bardzo małe szanse, na awans do ME. W sobotę 16 listopada o godzinie 18:00 Słowenia zagra w Lublanie z mającą na koncie same porażki Łotwą, zaś trzy dni później zmierzy się z Polską w Warszawie o 20.45.

Pięć miast organizatorem MP
Toruń, Kwidzyn, Łódź, Włocławek i Biała Podlaska to gospodarze przyszłorocznych lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Sezon 2020 rozpocznie się od halowych mistrzostw kraju w Toruniu. Następnie dwa tygodnie przed halowymi mistrzostwami świata, czyli na przełomie lutego i marca zaplanowano imprezę dla seniorów. Z kolei pod koniec marca odbędą się mistrzostwa w biegach przełajowych w Kwidzynie. Pierwszą stadionową imprezą rangi mistrzostw Polski będą zawody w biegu na 10 000 metrów, które pod koniec kwietnia zorganizuje Karpacz. Pod koniec maja w Łodzi odbędą się mistrzostwa w sztafetach i wielobojach, a kolejny miesiąc zakończą 96. mistrzostwa Polski we Włocławku. Zawodnicy do lat 23 będą walczyć o medale w połowie lipca w Białej Podlaskiej.

Nelson wraca na bieżnię

35-letnia Amerykanka Dawn Harper Nelson wraca na bieżnię po urlopie macierzyńskiej. Mistrzyni i wicemistrzyni igrzysk olimpijskich w biegu na 100 m przez płotki mówi, że tak naprawdę nigdy nie przekreśliła swoich marzeń o kolejnym złocie olimpijskim. Nelson to również dwukrotna medalistka mistrzostw świata w biegu na 100 metrów przez płotki. Srebro wywalczyła w 2017 roku w Londynie, a brąz w 2011 w Daegu. Jej rekord życiowy wynosi 12,37 i jest to 13. wynik w historii tej konkurencji.

The following two tabs change content below.
Natalia Jasinska

Natalia Jasinska

Natalia Jasinska

Ostatnie wpisy Natalia Jasinska (zobacz wszystkie)