Przedświąteczna rozgrywka

9024899748_12770a4769Najbardziej gorący okres
dla sprzedawców sprzętu komputerowego, gier, czy ogólnie pojętego sprzętu rtv zbliża się wielkimi krokami. To na koniec roku kalendarzowego producenci tego, co dostarcza nam rozrywkę, czekają ze swoimi największymi „działami”, aby efektownie zakończyć 2013 rok. Przed nami wiele ciekawych propozycji.

Niewielu się spodziewało, że coś jest w stanie pokonać GTA V, jeśli chodzi o przychód ze sprzedaży gry. Otóż Call of Duty: Ghosts poprawiło wynik Rockstar o 200 tysięcy dolarów. Dla zaciekawionych powiem, że wspomniana część CoD nie jest grą nadto wybitną, ale popularność tytułu w tym przypadku robi swoje. Skoro jesteśmy przy grach, warto wspomnieć o ogromnej liczbie premier na konsole nowej generacji – PlayStation 4. Przed nami w najbliższych dniach m.in.: FIFA 14, Battlefield 4, czy Assasin’s Creed: Black Flag.

Miłe spędzenie czasu przy wspomnianych tytułach, będzie od nas wymagało jednak sporego poświęcenia. Konsola od Sony, której premiera odbędzie się 29 listopada, w przedsprzedaży ma kosztować niecałe dwa tysiące złotych, co jest dość wysoką ceną, jak na polskie realia. Jednak, gdy przyjrzymy się propozycji Microsoftu, który do boju staje wraz ze swoim najmłodszym dzieckiem – Xbox One, dojdziemy do wniosku, że konsola PlayStation jest tańsza o około 200 – 300 złotych. Jedno jest pewne. Dotychczasowi fani konsol poprzedniej generacji, zapewne wybiorą następców z tej samej firmy.

Na rynku smartfonów nie dzieje się raczej nic, co powodowało by szybsze bicie serca. Jednak warto przypomnieć, co w danym przedziale cenowym jest godne uwagi.                 500 – 1000 złotych – Samsung galaxy S Advance/Ace 2, LG Swift L7, Sony Xperia U       1000 – 1500 złotych – HTC One SV, Sony Xperia SP, Samsung galaxy Express                   1500 – 200 złotych – Samsung Galaxy S3, Huwawei Ascend P2, Sony Xperia T

Warto śledzić poczynania konkretnych firm, a w tym pomoże Wam oczywiście „Coś Nowego”. Już za tydzień kolejny przegląd nowości rynkowych.

The following two tabs change content below.
Rafał Pruszkowski

Rafał Pruszkowski

Mieszkam na co dzień w Bełżycach, miasteczku 25 km na zachód od Lublina. Od dziecka bardzo interesuje się sportem, z czym wiąże się regularna gra w piłkę, czy przemierzanie tysięcy kilometrów na rowerze. Drugą z moich największych pasji jest lotnictwo i fotografowanie wszelkich statków powietrznych. W przyszłości chciał bym móc pisać o jednym i drugim. Póki co fajnie jest zbierać doświadczenie i pisać w "Coś nowego" 🙂
Rafał Pruszkowski

Ostatnie wpisy Rafał Pruszkowski (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz