Prof. KAROL KLAZUA – IKONA WIEDZY

Zamiłowanie do ikon towarzyszy mu od lat. Dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że On sam jest ikoną. Ikoną wiedzy, wiary i dobra. Profesor Karol Klauza na Uroczystym Wręczeniu Księgi Jubileuszowej zwieńczającym jego naukową działalność, zachwycił swoją wszechstronnością wszystkich przybyłych na wydarzenie. Obchody 40-lecia pracy naukowej w obrębie teologii i medioznawstwa obyły się 13 czerwca w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

 

 

Galę rozpoczęła sprawnie operująca słowem i żartem dr Małgorzata Żurakowska.  Pierwszym prelegentem, mówiącym o działalności prof. Karola Klauzy był ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL. „Obrazy, ikony to synteza wiary, która zawsze towarzyszyła profesorowi Klauzie” – mówił. Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, ks. dr hab. Stanisław Fel dziękował Karolowi Klauzie, pierwszemu dyrektorowi Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej za 10 – letnią aktywność na wydziale. Bohater wydarzenia, siedzący na eleganckim fotelu, wśród złotych ikon nie krył wzruszenia.

 

 

Stanisław Jędrzejewski, medioznawca z Akademii Lecha Koźmińskiego, jako kolejny potwierdził wybitność honorowanego. „Klauza to człowiek nietuzinkowy i wysokiej wiedzy” – powiedział. Nawiązał też do historii rodziny Klauzów, powojennych osadników mieszkających w Szczecinie.

 

 

Dr hab. Dariusz Wadowski dokonał prezentacji pamiątkowej księgi, wręczonej prof. Klauzie. 435 – stronicowa książka, pod tytułem „Piękno i komunikacja” zawiera 31 tekstów w językach: polskim, angielskim, ukraińskim. W zespole redagującym dzieło znaleźli się pracownicy IDiKS KUL.

 

 

„Dużo słucha, mało mówi, a jak już coś powie to warto tego słuchać. To człowiek renesansu. Mistrz. Charakteryzuje go zarówno wysoka kultura osobowa, jak i duchowa” – słowa, jakie dało się usłyszeć podczas wręczenia Księgi.

 

 

Koniec uroczystości uświetnił występ pracowników Instytutu.

 

 

Pragniemy złożyć serdeczne gratulacje Panu Profesorowi, życząc mu długich lat życia i Bożej opieki oraz by jego uczniowie wiernie naśladowali go w pracy naukowo-dydaktycznej – wszak takich wybitnych ludzi nigdy nie powinno zabraknąć.

 

The following two tabs change content below.
Avatar

Angelika Cygal

e-mail: cygalangelika@gmail.com
Avatar

Ostatnie wpisy Angelika Cygal (zobacz wszystkie)