Porady na zdrady

Kalina i Fretka są przyjaciółkami. Obie zostają zranione przez swoich ukochanych. Fretka widzi jak jej chłopak flirtuje z inną, a Kalina w dniu ślubu ( ubrana w suknię ślubną) przyłapuje narzeczonego na zdradzie. Dziewczyny postanawiają zostać testerkami wierności.

Akcja w zasadzie typowa jak w komedii romantycznej. Rozstania, łzy, nowy początek. Beata ma wspaniałego męża, znanego psychologa i twórcę poradników dla kobiet- Maćka, który w filmie jest ostatnim porządnym mężczyzną, na podstawie ukazanych realiów można byłoby pokusić się o stwierdzenie, że jest to gatunek na wyginięciu. Jest absolutnie bezgranicznie zakochany w swojej żonie i nie dopuszcza do siebie, że ich małżeństwo jest martwe. Beata wynajmuje testerki wierności. Ma go uwieść Kalina. Maciek okazuje się porządnym facetem. Wreszcie na jaw wychodzi, że to Beata ma kubańskiego kochanka, jednak ze względu na swoje wygodnictwo woli zostać u boku męża. W wyniku splotów akcji i przeróżnych wypadków, losy Maćka i Kaliny znów się łączą,a  oni dostrzegają łączące ich uczucia. Maciej po nocy spędzonej z Kaliną widzi zdjęcia zrobione z ukrycia kiedy całuje się z ukochaną i wtedy już wie, że padł ofiarą intrygi. Jednak nie byłaby to komedia romantyczna, gdyby wszystko nie ułożyło się dobrze. Fretka znajduje szczęście u boku Antka, który zależnie od sytuacji prowadzi blog wegański albo jest wojennym weteranem. Taki gamoń, bajkopisarz, ale bardzo pozytywna postać. Jest też druga strona medalu, a mianowicie mężczyźni zdradzeni, którzy rad szukają u Tymka, twórcy poradników dla mężczyzn, którego motto brzmi: zdradź ją zanim ona zdradzi Ciebie, a kobiety, które zdradzają nazywa potworami z ludzką twarzą.

Jakie jest moje spojrzenie na ten film? Idąc do kina byłam bardzo pozytywnie nastawiona. Okazuje się jednak, że prawie wszystkie filmy ,które oglądałam ostatnio mają w sobie tylko te ‚ dobre akcje’ ze zwiastunu. Właściwie można pokusić się o obejrzenie samego zwiastuna, bo w filmie nie znajdziemy niczego nowego Myślałam ostatnio o polskiej kinematografii trochę.Obserwuję straszne wypalenie i mam wrażenie, że robi się te filmy, ale tak na pół gwizdka. Stąd moje pytanie: czy będą jeszcze dobre polskie komedie?  Momentami można było się nudzić podczas seansu. W oczy rzucała się też lekko natarczywa reklama Berlinek.  Wracając do głównego tematu tego tekstu, przejdźmy teraz do pozytywów. Piosenka do filmu jest bardzo dobra.  Jeśli jeszcze nie słuchaliście, to polecam, a jeśli tak, zróbcie to jeszcze raz. https://www.youtube.com/watch?v=Ah5m-MoBXR0
Inną rzeczą, która bardzo mi się w tym filmie podobała to gra Mikołaja Roznerskiego,a może sam Mikołaj? 🙂 hmm nie wiem. Podsumowując, komedia jest do obejrzenia, raczej w trakcie seansu nie przerwiecie, ale szału nie robi.

The following two tabs change content below.
Agnieszka Sałata

Agnieszka Sałata

Moją wielką pasją jest gotowanie. Lubię spędzać wieczory z kubkiem kakao i książką w ręku. W wolnym czasie pływam, a latem jeżdżę rowerem. Jestem osobą wesołą i otwartą na innych ludzi.
Agnieszka Sałata

Ostatnie wpisy Agnieszka Sałata (zobacz wszystkie)