#Pomagamy

11390207_996261900408628_4549976514358450322_nZalew Zemborzycki, słoneczna i upalna niedziela, tłumy wypoczywających, ale studentów dziennikarstwa nie zachęciła super pogoda i chęć opalania, tylko wspólny cel, czyli pomoc dla naszego wykładowcy – dr Marka Gędka.

Festyn rodzinny „Moc dla Marka”, bo tak nazwano wydarzenie, przyciągnął uwagę wielu rodzin. Największą atrakcją była jazda konna. Nie tylko ci najmniejsi próbowali swoich sił ale również ich rodzice mogli poczuć się jak dzieci i razem z nimi spędzić ten czas. Wiele maluchów, mimo strachu przed zwierzęciem i problemów z dostaniem  się na siodło, nie zniechęciło się jazdą. Akademicki Klub Jeździecki zajął się najmłodszszymi w perfekcyjny sposób, tak, że dzieciaki były zachwycone i nie miały zamiaru rozstawać się z koniem. Następnym punktem chętnie odwiedzanym był „kącik kosmetyczny”, czyli malowanie twarzy. Studentki, niczym dobre wróżki, zamieniały uczestników w ich ulubionych bohaterów. Zorganizowano również konkurs plastyczny, który odkrył niejeden malarski talent. Główną nagrodą był całodobowy karnet do aqua parku w Fajsławicach. Dla wszystkich uczestników znalazły się nagrody. Każdy z nich otrzymał bilet na 3 zjazdy torem pontonowym  – jedynym takim na Lubelszczyźnie. Rysunki „młodych malarzy” trafią na pamiątkę do dr. Gędka. Mamy nadzieję, że radość dzieciaków, wypływająca z ich rysunków, wniesie w życie naszego wykładowcy jeszcze więcej radości. Dla wykorzystania energii najmłodszych przygotowane zostały również tańce. Dzieciaki mogły razem z mamą i tatą tańczyć w rytmie belgijki, macareny lub kaczuszek.

źródło: https://www.facebook.com/events/458901244291616/
źródło: https://www.facebook.com/events/458901244291616/

Cały piknik był darmowy. Dobrowolną opłatę, wspierającą leczenie choroby nowotworowej wykładowcy KUL, uczestnicy wrzucali do puszek. Dzięki takiej pomocy mogli połączyć przyjemne z pożytecznym i pomóc na łonie natury.

Teresa Ułanicka
Ewelina Pomichowska

The following two tabs change content below.