Polska siła, na własnej ziemi! – Zawody Kulturystyczne #5

Miniony weekend to batalia zawodników w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness. Zawody na bardzo wysokim poziomie, nie zabrakło znanych nazwisk. 

Dla wielu zawodników i zawodniczek były to ostatnie zawody w sezonie jesiennym, jednak dla niektórych okazały się przepustką do Mistrzostw Świata. Same zawody przyciągnęły wielu zawodników, którzy startowali w licznych kategoriach. 

Silna płeć piękna! 

Polskie zawodniczki zawsze prezentują wysoki poziom, a i tym razem nie było inaczej.

Zacznijmy od kategorii Juniorek Fitness Open. 

Pierwsze miejsce zdobyła Natalia Czajkowska, która wygrała z przewagą aż 5 punktów. Do swojego złota w Open dołożyła złoty medal w kategorii Juniorek Młodszych Bikini Fitness Open 16-20 lat, z taką samą ilością punktów przewagi. 

Patrycja Słaby zajęła pierwsze miejsce w kategorii Juniorek Bikini Fitness do 166 cm 21-23 lat. Jakby tego było mało dołożyła bardzo wysoką lokatę w kategorii Open. Patrycja zaprezentowała świetną formę, dzięki której do złota mogła dołożyć srebrny krążek. Zawodniczka przyzwyczaiła nas do prezencji świetnej sylwetki, nie inaczej było tym razem. 

Jako ostatniej przyjrzymy się zawodniczce Joannie Tańskiej, która zajęła wysokie drugie miejsce w kategorii Juniorek Bikini Fitness do 160 cm 21-23 lat. Miejsce nie powinno dziwić, patrząc przez pryzmat ostatnich zawodów, na których zajmowała czołowe lokaty. Warto podkreślić, że jest to pierwszy sezon zawodniczki, a jak widać, solidnie już nagrodzony. Możliwe, że był to ostatni start w tym sezonie Joanny, jednak warto zaczekać na decyzje PZKFiTS, gdyż kwalifikując się do kadry A zawodniczka wyraziła chęć startu na Mistrzostwach Świata. 

Twarda męska gra! 

Wszyscy zawodnicy zaprezentowali formy na bardzo wysokim poziomie. Pojawiło się wielu znanych i lubianych startujących. Teraz pora przejść do męskiej części, gdzie szczególnie wyróżnili się trzej zawodnicy.

Zacznijmy od Patryka Iwaszczyszyna, który zajął pierwsze miejsce w Juniorskiej  Kulturystyce Klasycznej Open. Pod wodzą Dawida Czechowicza, Patryk zaprezentował bardzo wysoki poziom. Był dobrze docięty i nabity, co przy znakomitym zaprezentowaniu pozwoliło mu zostawić w tyle konkurencję. Patryk jest bardzo młodym zawodnikiem, co rzuca bardzo dobre światło na przyszłość jego kariery.

Teraz czas na zawodnika Fitness Plażowego. Jest nim Dominik Maćkowiak, który zdeklasował rywali w tej kategorii powyżej 178 cm z dość mocną przewagą 5 punków. Jakby tego było mało Dominik dołożył taki sam krążek w Juniorach Fitness Plażowego Open, gdzie również powtórzył przewagę punktową.

Ostatnim przedstawicielem męskiego grona będzie Rafał „Fryta” Frydrychowicz. Zawodnik zdobył złoty medal w kategorii Weteranów Classic Physique Open. Rafał po raz kolejny wyszedł bardzo dobrze przygotowany, o czym świadczy kolejne podium. Prawdopodobnie było to ostatnie starcie Fryty w tym sezonie, jednak wciąż czekamy na potwierdzenie. 

Zawody w Gorzowie odbyły się na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy, jak i organizatorzy nie zawiedli fanów kulturystyki. Uczestnicy, którzy zaprezentowali się ponad przeciętnie, mają aktualnie szanse na opłacenie przez PZKFiTS startów w Mistrzostwach Świata. Dla niektórych jednak był to ostatni start w sezonie jesiennym. Teraz nadszedł czas dla rodziny, czas na odpoczynek i naładowanie baterii przed kolejnym startem. 

The following two tabs change content below.
Avatar

Emil Nowak

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem osób pod względem treningowo-dietetycznym oraz motywuje. Szereg kursów, na które uczęszczam pozwala mi dotrzeć do człowieka i pomóc mu na tyle, na ile On sam potrzebuję Moimi zainteresowaniami są: Szeroko pojęta kulturystyka(anatomia, biomechanika, odżywianie, periodyzacja treningowa, farmakologia(w której widzę szczególne zamiłowanie)), motywacja i pomoc innym, ale również rozwój osobisty na każdej możliwej płaszczyźnie.