Polska podbija Hiszpanię! – Zawody kulturystyczne #1

Miniony weekend to czas zawodów Arnold Classic Europe rozgrywanych w Hiszpani. Polacy wystąpili bardzo licznie, gdyż aż 90 reprezentantów stanęło na scenie.  Jak można było się spodziewać, poziom był bardzo wysoki, pokazują to sylwetki zwycięzców. Polacy nie mieli żadnych wątpliwości, co do  swojej gotowości. Każdy reprezentant przygotował się bardzo dobrze.  Łada, Piwko, Piechowiak, to tylko kilka znaczących nazwisk, które się tam pojawiły. Szeroka kadra obsadzona na Arnoldzie robi wrażenie. Zarówno w zawodach Pro jak i Amatorach mieliśmy dobre rezultaty.

Zawody Pro czyli najlepsi z najlepszych na zawodach.

Przede wszystkim warto wspomnieć o Szymonie Ładzie, który zdobył brązowy medal  w kulturystyce open. Mimo dobrego miejsca na zawodach, jak mówi Szymon, nie czuje on pełnej satysfakcji z miejsca, które zajął. Warto nadmienić, że jest zeszłorocznym złotym medalistą tych zawodów. Kolejnym zawodnikiem, który reprezentował Polskę na poziomie Pro był Adrian Cyronek. Niestety zakończył rywalizacje poza podium w kategorii Classic Physique.  Ranking zawodników Pro z Polski zamyka Kalina Zygowska, która ostatecznie zajęła piąte miejsce w kategorii Women’s Fitness.

Bikini Fitness . Do tego dokładamy kolejne trzy złote medale w seniorskich kategoriach fitness oraz dwa medale w kategorii Wellness. Jak widać nasze zawodniczki sieją postrach na arenie międzynarodowej.

Pule medali otwiera Patrycja Słaby, która zajęła drugie miejsce w kategorii Juniorek Bikini Fitness 16-23 lata do 160 cm. Jednak ważniejsze jest to co stało się w Seniorskiej kategorii Bikini Fitness do 160 cm, gdzie Patrycja zdobyła złoto, deklasując przy tym konkurencję. Kolejna najbardziej utytułowana polska zawodniczka to Natalia Czajkowska. Początek batalii zaczęła od złota w Seniorkach Bikini Fitness do 162cm. Jednak to nie usatysfakcjonowało seniorki i w kolejnych starciach w juniorkach zdobyła kolejno: Złoto  w kategorii Juniorek Bikini Fitness 16-23 lata do 166 cm oraz złoty medal w klasyfikacji generalnej Juniorek Bikini Fitness 16-23 lat.

Kategoria Juniorek Bikini Fitness 16-23 lata ponad 166 cm, została zdominowana przez Wiktorię Gąsiorowską, która zdobyła srebro oraz Natalie Damek, która zdobyła ostatnie miejsce na podium. Świetne występy juniorek oraz ich przygotowanie to nasz wielki powód do dumy.

Ostatnią zawodniczką Bikini Fitness jest Magdalena Stawińska-Koral, która zdobyła złoty medal w kategorii Women’s Bikini Fitness do 172 cm.

Damską klasyfikację medalową zamyka Dagmara Dominiczak. Zawodniczka zajęła pierwsze miejsce w kategorii Women’s Wellness Fitness do 158 cm oraz zdobyła brązowy medal w kategorii generalnej kobiet Wellness Fitness.

Juniorskie kategorie męskie to skromny dorobek dwóch brązowych medali. Naszymi przedstawicielami byli tutaj Kamil Jaworski oraz Adam Piwko. Kamil Jaworski zdobył brązowy medal w kategorii Junior’s Men’s Bodybuilding 16-23 lata do 75kg. Następnym medalistą jest Adam Piwko, który uplasował się na takim samym miejscu w kategorii Junior’s Men’s Physique ponad 178 cm. Jest to dobra lokata, dodając, że sam zawodnik pojawił się 5 minut przed wyjściem jego kategorii, przez problemy techniczne.

Swoje medale przywozimy również z seniorskich kategorii męskich, gdzie medali było aż 10! Kategorie wzrostowe otwierał Tomasz Sadkowski, który zajął drugie miejsce w kategorii Men’s Classic Physique do 171 cm. Może pochwalić się on najlepszym, bo ośmio punktowym wynikiem w drugiej ocenie sędziowskiej. Kolejnym znakomitym i zarazem podwójnym medalistą jest Szymon Kuliński, który zdobył złoty oraz srebrny medal. Najwyższe wyróżnienie zdobyte w kategorii Men’s Classic Physique do 180 cm, pozwoliło mu na udział w kategorii Open, gdzie uplasował się na drugim miejscu, tracąc tylko trzy punkty do miejsca pierwszego. Klasyczna kulturystyka to potyczka dwóch polskich zawodników, obaj zdobywając srebrne medale. Karol Rogaczewski zdobył je w kategorii Men’s Classic Bodybuilding do 180, natomiast Damian Kosiec w kategorii Men’s Classic Bodybuilding powyżej 180 cm.

Kulturystyka męska to zaraz po najcięższej kategorii, najbardziej lubiana lokata. Tutaj naszym zawodnikom powiodło się bardzo dobrze i przywozimy łącznie pięć medali z kategorii kulturystyki męskiej.  Worek z medalami otwiera Dawid Zioła, który zajął ostatnie miejsce na podium, w kategorii Kulturystyka do 75kg. Z kolei trzecim miejscem może pochwalić się Artur Szudrowicz, który swój krążek dobył w kategorii do 80kg.

Bodybuilding do 100kg cieszy się dużym zainteresowaniem. Dobre przygotowanie naszych zawodników pozwoliło na zdobycie kolejno:

Pierwszego miejsca przez Daniela Poniedziałka, gdzie zdeklasował rywali swoim nabiciem oraz separacją mięśniową. Nie pozwalając myśleć innym zawodnikom, o zajęciu jego lokaty. Podium kategorii zamyka Paweł Kowalski, który również zaprezentował doskonałe przygotowanie.

Kulturystykę ciężką zamyka Maciej Kiełtyka, który zajął pierwsze miejsce w kulturystyce powyżej 100 kg

Podsumowanie zawodów wieńczą dokonania naszych Mastersów, którzy zdobyli łącznie 6 medali.  Nasz ranking zaczynamy od srebrnego medalu Roberta Kaczmarka w kategorii Master Men’s Bodybuilding 40-44 lat, 80 kg Kolejnym zawodnikiem jest Rafał Filipczuk, który zdobył dwa medale. Zaczął od złotego medalu w kat. Master Men’s Bodybuilding 40-44 lat, powyżej 90kg, przytrzymując passę i zdobywając złoto w kategorii Open Master Men’s Bodybuilding Ciąg złotych medali zachowuje Jakub Potocki, który świetnie się prezentuje w kat. Master Men’s Bodybuilding 45-49 lat, 90kg.

Następnie medal do Polski przywozi Rafał „Fryta” Fryfrychowicz, który w kat. Master Men’s Bodybuilding 45-49 lat, powyżej 90kg zdobył srebrny krążek.  Najstarszym natomiast zdobywcą miejsca na podium został Krzysztof Kazimierczak, który z dorobkiem 41 punktów uplasował się na drugim miejscu, w kategorii Master Men’s Bodybuilding 50-54 lata, powyżej 80 kg

Zawody Arnold Classic Europe to prestiżowy turniej, na którym walczą najlepsi.  Zdobyte medale oraz miejsca na podium pokazują jak wielu dobrych zawodników mamy w szeregach polskich kulturystów. Możemy być dumni z naszych zawodników, którzy tak licznie reprezentowali nasz kraj. Pozostaje nam czekać na kolejne zawody i mieć nadzieje, że na nich równie dobrze pójdzie naszym zawodnikom!

The following two tabs change content below.
Avatar

Emil Nowak

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem osób pod względem treningowo-dietetycznym oraz motywuje. Szereg kursów, na które uczęszczam pozwala mi dotrzeć do człowieka i pomóc mu na tyle, na ile On sam potrzebuję Moimi zainteresowaniami są: Szeroko pojęta kulturystyka(anatomia, biomechanika, odżywianie, periodyzacja treningowa, farmakologia(w której widzę szczególne zamiłowanie)), motywacja i pomoc innym, ale również rozwój osobisty na każdej możliwej płaszczyźnie.