Polska organizatorem Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy!

Z każdym tygodniem coraz bliżej do kolejnej edycji Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej. Po raz drugi zawody odbędą się w Polsce. Rozpoczną się już 26 listopada i zakończą 2 grudnia. 

Historia

Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej mężczyzn utworzono w 1988 z inicjatywy Międzynarodowej Federacji Piłki Światowej(FIVB). Są to rozgrywki międzynarodowe, które w latach 1989 i 1990 rozgrywane był we Włoszech, po czym na rok zostały przeniesione do Brazylii. W 1992 rozgrywki powróciły do włoskiego Treviso. Na kolejne cztery lata  przeniesiono je do stolicy i największego miasta Kataru – Doha. Po pięciu latach nieobecności, w 2013 roku ponownie zawitały do Betim w Brazylii. W 2017 roku po raz pierwszy to właśnie Polska organizowała tę imprezę w Opolu, Łodzi i Krakowie. 

Polski akcent

W międzynarodowych Klubowych Mistrzostwach Świata, PGE Skra Bełchatów plasuje się na ósmym miejscu jeśli chodzi o zdobycze medalowe. Sięgnęła po dwa srebrne i jeden brązowy medal. Kolejnym polskim akcentem jest drużyna Jastrzębskiego Węgla, która na swoim koncie zapisała jeden srebrny medal. 

Jak to wygląda w 2018?

Osiem zespołów podzielono na dwie grupy. Grupa A, w której zobaczymy PGE Skrę Bełchatów zagra z Cucine Lube Civitanova, Fakiełem Nowy Urengoj oraz Zenitem Kazań. Swoje mecze rozegrają na hali w Radomiu.  Z kolei do grupy B trafiła Asseco Resovia Rzeszów, która obecnie plasuje się na ostatniej pozycji w naszej lidze. Czy zmiana trenera pozwoli jej powalczyć o najwyższe cele? Sovia na samym początku zmierzy się z Sądą Cruzerio, następnie powalczy o zwycięstwo z Khatamem Ardakan. Na zakończenie hala na Podpromiu będzie żyła meczem z włoskim Torentino Diatec, które pięciokrotnie zdobyło to trofeum. Do półfinałów, które zostaną rozegrane 1 grudnia w Częstochowie awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Dzień później odbędzie się tam mecze o 3. miejsce oraz spotkanie finałowe. Pierwsze dwie kolejki rozegrane zostaną 26 i 27 listopada. Mecze rozpoczynać będą się o 17:30 i 20:30. 

Czy Zenit Kazań obroni tytuł mistrzowski?  Tego dowiem się już niebawem. 

The following two tabs change content below.
Natalia Jasinska

Natalia Jasinska

Natalia Jasinska

Ostatnie wpisy Natalia Jasinska (zobacz wszystkie)