Polacy do boju!

Już jutro będziemy mogli przeżywać razem z naszymi piłkarzami ich kolejny mecz towarzyski rozegrany z Meksykiem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45 na stadionie Energa w Gdańsku.

Mecz Polska – Meksyk to już drugie z jesiennych meczów towarzyskich, które kadra rozegra w listopadzie. Zostało poprzedzone meczem z Urugwajem, które zakończyło się bezbramkowym remisem. Nie można także zapomnieć, że to spotkanie było pożegnaniem z reprezentacją bramkarza – Artura Boruca. W kadrze zagrał 65 spotkań. W meczu z Urugwajem boisko opuścił w 44. minucie, przy gorących oklaskach kolegów z reprezentacji, a także kibiców.

Jutrzejsze starcie odbędzie się na stadionie Energa w Gdańsku, natomiast początek został zaplanowany na godzinę 20:45. To kolejny sprawdzian selekcjonera naszej kadry. Mecz towarzyski będzie egzaminem dla debiutantów i zmienników, gdyż zabraknie kluczowych reprezentantów – Roberta Lewandowskiego, Kamila Glika, Grzegorza Krychowiaka i Kamila Grosickiego. Nawałka, jak sam przyznał na konferencji pomeczowej z Urugwajem, traktuje spotkania jak testy, które mogą być przepustką do dłuższej gry w barwach narodowych.

Z reprezentacją Meksyku Polacy zagrali siedem spotkań, z czego trzy spotkania skończyły się zwycięstwem naszej reprezentacji, dwa razy wygrali przeciwnicy, i także dwa spotkania zakończyły się remisem. Jak będzie tym razem? Miejmy nadzieję, że kadra Adama Nawałki poradzi sobie z rywalem i odniesie zwycięstwo w poniedziałkowym meczu!

The following two tabs change content below.
Dominika Karpinska

Dominika Karpinska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Dobra kuchnia i sport to coś, co uwielbiam. Jestem bardzo ciekawa świata, marzą mi się podróże. Wolny czas lubię poświęcić na czytaniu dobrych książek.
Dominika Karpinska

Ostatnie wpisy Dominika Karpinska (zobacz wszystkie)