Podsumowanie 3 kolejki Ligi Mistrzów w grupach E-H

2200169486_ace59411b2Za nami wtorkowe spotkania 3 kolejki Ligi Mistrzów. W ośmiu meczach padło dokładnie 20 bramek. Jedną z nich strzelił Polak, a jaki, tego dowiecie się czytając dalej. Poniżej sytuacja w każdej z grup, które grały we wtorek.

Grupa E

Zwycięstwo 3:0 drużyny Chelsea z dotychczasowym liderem Schalke 04 Gelsenkirchen można uznać mimo wszystko za małą niespodziankę. O dużo większą natomiast pokusili się piłkarze z Bukaresztu. Steaua zremisowała z FC Basel 1:1, zdobywając swojego pierwszego gola w tegorocznych rozgrywkach. Na czele tabeli znajduje się obecnie ekipa Jose Murinho z sześcioma punktami na koncie, tyle samo ma Schalke, a z jednym punktem tabelę zamyka Steaua.

Grupa F

W grupie śmierci sytuacja po tej kolejce skomplikowała się jeszcze bardziej. Właściwie skomplikował ją sobie Arsenal, ulegając na Emirates Stadium piłkarzom „polskiej” Borussii Dortmund 1:2. Jedną z bramek dla niemieckiej drużyny zdobył niezawodny w klubie Robert Lewandowski. Na boisku grał również zmieniony w drugiej połowie Jakub Błaszczykowski. W drugim meczu tej grupy, Napoli nie bez kłopotów pokonało na wyjeździe Marsylie również 2:1. Arsenal, Borussia i Napoli mają w tej chwili po 6 punktów i to one liczą się w walce o fazę pucharową rozgrywek.

Grupa G

Tutaj jasne wydaje się być tylko to, kto awansuje z pierwszego miejsca. Jak taran przez fazę grupową idzie drużyna Diego Simone. Atletico ma bowiem już 9 punktów po trzech meczach i nie wydaje się, aby Porto czy Zenit mogły zagrozić liderowi, który pewnie pokonał we wtorek Austrię Wiedeń 3:0. Goli długo nie mogliśmy się doczekać w Porto, gdzie gospodarze podejmowali Zenit Sankt Petersburg. Porto już od 6 minuty grało w dziesiątkę, po dwóch żółtych kartkach w odstępie minuty Hektora Herrery. Napór gości przyniósł efekty dopiero w 86 minucie, kiedy to Alexandr Kerzhakov umieścił piłkę w siatce. Pozwoliło to drużynie z Rosji przesunąć się na miejsce wicelidera grupy, kosztem swojego wtorkowego rywala. Tabelę z jednym punktem zamyka Austria Wiedeń.

Grupa H

Remisem 1:1 zakończyło się szlagierowe spotkanie Milanu z Barceloną. Po krótkim prowadzeniu ekipy z Mediolanu, wyrównał niezawodny Leo Messi. Podział punktów w tym meczu może raczej zadowolić obie strony, które zachowały obecne pozycje w tabeli. Natomiast w Glasgow, w pojedynku outsiderów – Celticu z Ajaxem Amsterdam, górą byli gospodarze. Po zaciętym i momentami brutalnym spotkaniu mistrz Szkocji zwyciężył 2:1 i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Pozwoliło to zachować cień szansy na awans, a rozstrzygający będzie rewanż z Ajaxem i mecz u siebie z Milanem. Barcelona pewnie zmierza do fazy pucharowej jako lider grupy.

The following two tabs change content below.