Podbój Hiszpanii! – Zawody kulturystyczne #4

Hiszpania to miejsce szczególnie lubiane przez Polaków startujących na scenie kulturystycznej. Przyszlak ze złotem, Solawa znów na podium, Żaba bez podium… Jak tym razem poszło naszym zawodnikom? 

Madryt jest pięknym i szczęśliwym miejscem dla reprezentantów Polski. Bardzo często to właśnie tam Polacy spełniają swoje marzenia. Tym razem nie było inaczej. 

Nasz przegląd zacznijmy od męskiego grona, ponieważ to tutaj jest najwięcej zaskoczeń. 

Marcel Marcin Przyszlak

Zawody IFBB Elite Pro Madrid były dla Flexa szczęśliwe. Mowa oczywiście o Marcelu Marcinie Przyszlaku. Marcel zaprezentował bardzo dobrą sylwetkę, dobrze nabite i prążkowane barki, pełną klatkę oraz dobrą definicje na dolnych partiach, co pozwoliło mu na zdobycie złotego medalu w kategorii Classic Physique. Kolejnym osiągnięciem Marcela było zdobycie nagrody dla najlepiej pozującego zawodnika całych zawodów. Jest czym się pochwalić.

Tomasz Marzec

Zawodnikiem, który również wystartował w tej samej kategorii był Tomek Marzec. Forma jaką zaprezentował Tomasz w porównaniu do zeszłego weekendu była nieadekwatna do jego zdolności. Sam zawodnik, na instagramie komentuje: “Płasko, miękko, brak ostrości, która była zaledwie 6 dni wcześniej w Chinach. […] byłem gorszy niż w Chinach, do moich 100% brakowało sporo, na wyższe miejsce nie zasłużyłem.” Zawodnik uplasował się na 5 pozycji jako zawodnik PRO. 

Ostatnią kategorią  na zawodach Elite była Men’s Physique.  Mieliśmy w niej dwóch startujących. Pierwszym z nich, zajmującym wyższą lokatę był Rafał Zabawa, który uplasował się na pozycji TOP9. Były to jednak ostatnie zawody Rafała w obecnym sezonie startowym. Być może jest to efekt zmęczenia licznymi startami w zawodach. Drugim zawodnikiem jest Oskar Tchorzewski, który niestety nie dostał się do TOP10. Jest to duże zaskoczenie, ponieważ Oskar na każdych zawodach prezentował dobrą sylwetkę, tym razem jednak czegoś zabrakło. 

Teraz skupmy się na paniach, które startowały na zawodach Diamond Cup Madrid. Mieliśmy tutaj trzy reprezentantki, w dwóch kategoriach. 

Maria Solawa

Najwyżej punktowaną zawodniczką była Maria Solawa, która zajęła bardzo wysokie, bo drugie miejsce w kategorii Bikini Fitness do 160 cm. Tutaj trzeba pochwalić Marię, ponieważ przegrała tylko ze zwyciężczynią  Overall. Zawodniczka powtórzyła swoje osiągnięcie z zeszłego tygodnia, co pokazuje jak dobrze przygotowana była do zawodów. 

Trzecie miejsce w tej samej kategorii wylądowało w rękach Ewy Menzel, która zaprezentowała bardzo dobrą formę. Były to kolejne zawody, w których startowała Ewa i to tutaj w aktualnym sezonie startowym zajęła najwyższą lokatę. 

Joanna Tańska

Na sam koniec zawodów Diamond Cup przejdźmy do Joanny Tańskiej. Dwie kategorie i dwa medale! Joanna startowała w kategorii Junior Women’s Bikini Fitness Open, gdzie zajęła drugie miejsce. Jednak było to dla niej mało i dołożyła brązowy medal w kategorii seniorskiej Bikini Fitness do 166 cm. Można uznać to za bardzo dobry wynik, patrząc, że jest to pierwszy sezon, który zaliczyła zawodniczka. 

Joanna Tańska(zawodniczka po lewej stronie)

Spójrzmy jeszcze, jak radzą sobie zawodnicy Adama Rębisia.

Moniki Pasternak, która startowała w zawodach na Słowenii, zdobyła Mistrzostwo Świata Fitness Figure, Miss World 2019 w overall oraz kartę PRO. Jakby tego było mało zawodniczka od razu wystartowała w zawodach PRO. Zdobyła z marszu wysokie drugie miejsce na siedem zawodniczek. Fenomenalna forma, która została dość szybko poprawiona pod okiem trenera. 

Monika Pasternak

Z kolei Dawid Geler na zawodach NPC New York Grand Prix zdobył dwa złota. Pierwsze w swojej kategorii Classic oraz dokładając krążek w kategorii Master’s +35. Warto nadmienić, że w stosunku do ostatniego startu, Dawid wniósł dwa kilogramy więcej na scenę. 

W między czasie odbyły się również zawody PCA w Polsce, które samym panelem sędziowskim robiły wrażenie. Do oceny zawodników przystępowały osoby takie, jak Karol Stuglik czy Michał Tomczuk. Federacja PCA dość prężnie rozwija się w Polsce, co dobrze rokuje tej kategorii w świetle kolejnych lat.

The following two tabs change content below.
Avatar

Emil Nowak

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem osób pod względem treningowo-dietetycznym oraz motywuje. Szereg kursów, na które uczęszczam pozwala mi dotrzeć do człowieka i pomóc mu na tyle, na ile On sam potrzebuję Moimi zainteresowaniami są: Szeroko pojęta kulturystyka(anatomia, biomechanika, odżywianie, periodyzacja treningowa, farmakologia(w której widzę szczególne zamiłowanie)), motywacja i pomoc innym, ale również rozwój osobisty na każdej możliwej płaszczyźnie.